Iš ko susideda plastikiniai langai? - Barborr
metalines lauko durys
Kaip prailginti metalinių durų eksploatacijos laiką?
2016 9 gruodžio
durys kaune
Saugios, patikimos ir stilingos durys Kaune
2016 26 gruodžio

Iš ko susideda plastikiniai langai?

Nepakeičiamųjų plastikinių langų savininkai ne kartą susimąstė apie tai, kokie konstrukcijos elementai paverčia šiuos gaminius tokiais patikimais. Ką daryti tiems pirkėjams, kurie nori viską žinoti apie tvirtus rėmus ir specialiomis technologijomis apdirbtus stiklo paketus? Šis straipsnis kaip tik tiems pirkėjams, kurie nori kuo daugiau žinoti apie įsigyjamą produktą. Šiame straipsnyje atsakysime į klausimą „Iš ko susideda plastikiniai langai?“

Plastikiniai langai susideda iš:

Plastikinio korpuso;

Rėmo;

Sąvaros;

Varčios (atsidarinėjančios lango dalies), susidedančios iš plastikinio profilio, stiklo paketo, stiklajuostės ir furnitūros.

Šiame straipsnyje plačiau aptarsime plastikinio profilio ir stiklo paketo sandarą, nes tai svarbiausi kriterijai, renkantis, kokie plastikiniai langai puoš Jūsų namus.

Plastikinis profilis

Vienas iš kriterijų, pagal kuriuos turėsite nuspręsti, kokie plastikiniai langai tinkamiausi Jums, bus Jūsų pasirinktas plastikinis profilis. Apie plastikinių profilių gamintojus nemažai informacijos galite rasti internete, todėl šioje srityje nesiplėsime. Labiausiai išreklamuotų firmų profiliai yra kartu ir patys brangiausi, tačiau, galima įsigyti pakankamai patikimą profilį ir iš vidutinės klasės gamintojų.

Svarbu, kad profilio armuotei būtų naudojamas būtent cinkuotas plienas, kitu atveju, laikui bėgant, ertmėse, skirtose atsikratyti drėgmės, ims kauptis rūdys. Taip pat Jums teks apsispręsti dėl tokių kriterijų, kaip oro kamerų skaičius, maksimalus stiklo paketo plotis, šiluminės ir garso izoliacinės lango savybės.

Profilio kamerų skaičius

Optimaliausiu variantu laikomi trijų kamerų profiliai. Tik nemaišykite kamerų skaičiaus profilyje su atitinkama stiklo paketo savybe. Vienas iš galimų ir labiausiai paplitusių variantų – trijų kamerų profilis su dviejų kamerų stiklo paketu.

Stiklo paketai

Stiklo paketai, naudojami plastikiniuose languose, tai du ar daugiau stiklų, hermetiškai sujungtų vieni su kitais. Tarp jų suformuojama uždara erdvė, užpildyta, inertinėmis dujomis, pvz., argonu, arba vakuumu. Tokia konstrukcija leidžia efektyviausiai saugoti šilumą. Populiariausias tarpų tarp stiklų užpildymo būdas yra jų užpildymas inertinėmis dujomis, dėl kurių naudojimo, garantuojama geresnė šilumos ir garso izoliacija.

Stiklų rūšys

Pastarosioms savybėms garantuoti, ir užtikrinti, kad plastikiniai langai bus pakankamai tvirti, gali būti naudojamos skirtingos stiklų rūšys:

  • Stiklas, nepralaidus infraraudoniesiems spinduliams. Toks stiklas padeda vasarą patalpoje išsaugoti vėsumą, o žiemą apsaugo nuo šilumos netekimo. Langų skaidrumui ši technologija nė kiek nekenkia ir akiai net nesimato skirtumo tarp tokių ir įprastų langų. Dėl papildomos šilumos izoliacijos galima naudoti kelių kamerų (dviejų ir daugiau) stiklo paketus. Žinoma, reikia turėti omenyje, kad dėl šios priežasties didėja ir lango plotis.
  • Tam, kad galima būtų apsisaugoti nuo pernelyg ryškios saulės šviesos, kuriami stiklai su veidrodine danga. Dar vienas būdas apsisaugoti nuo saulės – naudoti dažytus stiklus.
  • Nedegiu stiklą paverčia metalinis tinklelis, kuris, netgi degant langui, neleidžia jam subyrėti.
  • Tripleksas – beskeveldris stiklas, pagamintas iš 2 stiklo lakštų ir jungiamojo klijų arba polimero sluoksnio. Dėl šių dangų, stiklas garantuoja saugumą, nes nesubyra netgi esant fiziniam spaudimui jo atžvilgiu (pvz., bandant išdaužti). Toks stiklas gali atlaikyti net šūvį. Be kita ko, tripleksas pasižymi dar ir geresne garso izoliacija.

Taigi dabar jau žinote, iš ko susideda plastikiniai langai. Jums belieka išsirinkti svarbiausius Jums kriterijus. Pasirinkite tinkamiausią profilio ir stiklo paketo kamerų skaičių. Kaip jau minėjome, optimaliausias variantas – trijų kamerų profilis su dviejų kamerų stiklo paketu, o tada jau mąstykite apie papildomas naudas, kurias Jums gali suteikti skirtingos stiklų dangos ir kiti šiame straipsnyje minėti privalumai.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.