Kaip prailginti metalinių durų eksploatacijos laiką? - Barborr
buto durys
Kaip pačiam įstatyti buto duris?
2016 2 gruodžio
plastikiniai langai
Iš ko susideda plastikiniai langai?
2016 18 gruodžio

Kaip prailginti metalinių durų eksploatacijos laiką?

Sakoma, kad sėkmė, bet kuriuo atveju, vieną dieną pasibeldžia į kiekvienas duris. Todėl mūsų lauko durys turi tinkamai sutikti šią netikėtą viešnią, kuri vieną dieną būtinai pasirodys. Bet, ką daryti, kad belaukiant sėkmės durys nesusentų, nenusidėvėtų ir būsimąjį svečią priimtų tinkamai? Šiame straipsnyje kaip tik ir bus kalbama apie teisingą durų eksploataciją, kurios dėka jos savo šeimininkams – mums – tarnaus ilgiau.

Juk ne be reikalo sakoma, kad po mūsų Saule nėra nieko amžino. Tiesą sakant, net pati Saulė – neamžina. Tad nenorėkime, kad paprasti, žmonių rankų darbo gaminiai būtų nepavaldūs laikui. Netgi pats naudingiausias ir tvirčiausias daiktas anksčiau ar vėliau gali „išeiti iš rikiuotės“. Tačiau mūsų jėgose padaryti viską, kad įsigytos brangios durys tarnautų kuo ilgiau.

Taip ir turi būti: mūsų durys turi mums ilgai ir ištikimai tarnauti, nes mes investavome pirkdami jas ir turėjome gerokai pasukti galvas, kol išsirinkome tinkamiausias. Tam, kad eksploatacinis durų laikas pailgėtų, reikia tinkamai jomis rūpintis. Tačiau net ir šiuolaikinis bei atidus rūpinimasis negali šimtu procentų apsaugoti nuo netikėtų ir kartais kurioziškų pažeidimų. Pavyzdžiui, būna, kad vaikai, likę vieni namuose, žaidžia su brangiomis durimis ir tokiu būdu jas sugadina (kad ir besisupdami ant durų).

Patarimai, kaip prailginti metalinių durų eksploatacijos laiką

Metalinės lauko durys yra iš tiesų labai tvirtos, tačiau, jeigu eksploatuosite jas neatsakingai, tai jos tarnaus tik vos ilgiau savo garantinio laikotarpio. Būtina turėti omenyje, kad šiuolaikinės metalinės durys – tai ne tiesiog metalo gabalas, o pakankamai funkcionalus ir techniškai sudėtingas objektas. Mūsų laikais metalinės lauko durys patobulintos įvairiomis pridėtinėmis detalėmis – tai ir apsauginiai elementai (jungiamieji elementai, kaiščiai) ir furnitūra. Visos šios dalys, neteisingai eksploatuojant duris, greičiau nusidėvi, genda.

Tam, kad to išvengtume, užtenka atsižvelgti į keletą nesudėtingų rekomendacijų:

  • Atidarydami duris, rankeną spauskite tik atrakinę spynas.
  • Negalima stipriai trankyti durų, taip labai lengva sugadinti spyną ir pakenkti durų staktos paviršiui. Ramus ir tolygus durų atidarymas ir uždarymas garantuoja ilgesnį ir nekeliantį problemų metalinių durų eksploatacijos laikotarpį.
  • Nekiškite po durimis pašalinių daiktų, kad užfiksuotumėte jas atidarytoje pozicijoje, šiam tikslui įsigykite specialius laikiklius, skirtus būtent durims prilaikyti.
  • Jau minėjome, kad vaikai kartais žaidžia su metalinėmis durimis. Tai gali sukelti tokias pasekmes, kaip durų varčios pasislinkimas ir spynos užsikirtimas. Tad neleiskite savo vaikams dūkti su durimis. Jie turi suprasti, kad brangios, metalinės lauko durys – ne žaisliukas.
  • Ant lauko durų neturėtų patekti kritulių. Lauko durys turi būti apsaugotos stogeliu.
  • Lauko durų valymui negali būti naudojami abrazyvai (smulkiagrūdės medžiagos arba milteliai, vartojami metalams, mineralams, medienai ir kt. medžiagoms šlifuoti, poliruoti) ir chemiškai aktyvios medžiagos – rūgštys ir pan.
  • Norėdami nuvalyti durų paviršių, iš pradžių perbraukite per jį drėgna skepetaite, o paskui, nusausinkite sausa. Esant rimtesnėms dėmėms naudokite muiluotą tirpalą.

Trumpa patarimų suvestinė

Besirūpindami, kad Jūsų lauko durys būtų eksploatuojamos teisingai, Jūs lengvai prailginsite jų tarnavimo laiką, o jos Jums atsidėkos, kurdamos namuose jaukumą ir suteikdamos jiems tinkamą apsaugą. Taigi svarbiausia: darinėdami duris, nenaudokite jėgos; saugokite jas nuo vaikų išdaigų; norėdami palikti lauko duris praviras, naudokite specialius laikiklius; o metalinių lauko durų valymui jokiu būdu nenaudokite agresyvių cheminių medžiagų. Štai ir viskas – drąsiai kvieskite į namus Fortūną, patikimos durys išsaugos ją Jūsų namų viduje!

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.