Nuo ko priklauso plastikinių langų kaina? - Barborr
Šarvuotų durų pranašumai prieš kitų tipų duris
Šarvuotų durų pranašumai prieš kitų tipų duris
2016 23 balandžio
Kaip teisingai išsirinkti plastikinius langus?
Kaip teisingai išsirinkti plastikinius langus?
2016 7 rugpjūčio

Nuo ko priklauso plastikinių langų kaina?

Jeigu nusprendėte pakeisti langus bute ar privačiame name, tai Jums iškyla esminis klausimas: kiek tai kainuos? Reklamose skelbiamos plastikinių langų kainos visada atrodo patraukliai, tačiau, beveik niekada neatspindi realios sumos, kurią turėsite sumokėti.

Vis dėlto, čia nėra apgaulės. Gamintojai sąžiningi: jie kalba apie paties lango kainą. Tačiau, langas neatvyks pas Jus pats, neįsidės ir neapipavidalins pats savęs, už šias paslaugas taip pat teks sumokėti.

Pabandykime išsiaiškinti, nuo ko priklauso plastikinių langų kaina ir iš ko ji susideda, tam, kad užsisakydami, būtumėte pakankamai informuoti ir su langų tiekėjais bendrautumėte kaip lygus su lygiu.

Kuo skiriasi pigesni ir brangesni langai?

Prieš pradėdami apžvalgą, skirtą išsiaiškinti, nuo ko priklauso plastikinių langų kaina, pabandykime suprasti, kuo skiriasi pigesni ir brangesni langai. Pigesni langai, visų pirma, signalizuoja tai, kad gamintojai taupo kokybės sąskaita. Tad nereikėtų pernelyg vaikytis žemesnių kainų. Kokių savybių, rodančių lango patikimumą, sąskaita taupo gamintojai? Visų pirma, jie dažniausiai naudoja pigesnes medžiagas, kurios gali lemti prastesnes termoizoliacines savybes, trumpesnį plastikinių langų tarnavimo laiką. Tokie langai gali palyginus greitai deformuotis ir juos teks keisti naujais. Taigi suveiks posakis, kad skūpus moka du kartus.

Nuo ko priklauso plastikinių langų kaina?

Toliau šiame straipsnyje aptarsime tai, nuo ko priklauso plastikinių langų kaina. Jeigu atkreipsite dėmesį į faktorius, lemiančius plastikinių langų kainą, tuo pačiu suprasite į ką reikėtų atsižvelgti, norint išsirinkti kokybiškus plastikinius langus. Nes, kaip jau minėjome, plastikinių langų kaina turi tiesioginės įtakos jų kokybei. Žinoma, kai kurie veiksniai, susiję su grynai estetiniu langų vaizdu, pavyzdžiui, lango apdaila, kokybės gal ir nepaveiks, bet kaina nuo to taip pat gali ženkliai pakisti.

 1. Lango išmatavimai. Išmatavimai tai daugiausiai įtakos lango kainai turintis faktorius. Prieš kreipdamiesi į plastikinių langų gamybos įmonę, turite bent jau daugmaž žinoti savo norimų pakeisti langų išmatavimus. Pamatuokite metru lango plotį nuo kairiosios iki dešiniosios kraštinės, o aukštį – nuo viršutinės kraštinės iki palangės. Užrašykite gautus duomenis milimetrais, pavyzdžiui, 1330 x 1410.
 2. Nestandartiniai langai. Jeigu Jūsų langai – stačiakampio formos ir standartinių išmatavimų, jie gali būti laikomi standartiniais, kurių kaina apskaičiuojama pagal paprastą formulę. Tačiau, jeigu Jums reikalingi kokios nors nestandartinės formos langai – apvalūs, trapecijos formos ar su arka, tai kainos apskaičiavimas galimas tik po to, kai meistrai nustatys išmatavimus. Turėkite omenyje, kad nestandartiniai langai kainuoja brangiau.
 3. Langų atidarymo būdai. Kiekviena lango sąvara gali turėti kelias atidarymo galimybes:
 • Nevarstoma;
 • Atsiverianti;
 • Atsiverianti su papildomu mechanizmu, suteikiančiu vėdinimo funkciją.

Uždaras, nevarstomas mechanizmas kainuos pigiau. Tačiau, prieš susiruošę sutaupyti atsidarymo sąskaita, gerai pagalvokite, kaip plausite tokius langus ir kaip vėdinsite patalpą.

 1. Lango profilis – plastikinis pagrindas, iš kurio pagamintas rėmas ir lango sąvaros. Langus gaminančios įmonės siūlo skirtingus profilius – kiekvienas iš jų vertas dėmesio, tačiau turi savo ypatumus ir kainą. Netgi tada, kai Jūs apsistosite ties vienu iš jų, Jums pasiūlys skirtingus to paties profilio variantus, pavyzdžiui, REHAU Brilliant, REHAU Sib, REHAU Euro ir t. t. Kad išsirinktumėte tinkamiausią sau, teiraukitės pardavėjo, kuo jie skiriasi. Ypač atkreipkite dėmesį į kamerų skaičių ir termoizoliacines savybes.
 2. Stiklo paketas – užsakovai dažnai šiuo vardu vadina plastikinius langus, tačiau, tai viso labo perregimoji lango dalis, kuri gali turėti skirtingas charakteristikas ir, atitinkamai, skirsis savo kaina. Stiklo paketas gali būti su dvejais arba trejais stiklo lakštais. Stiklo paketai taip pat skiriasi savo savybėmis. Tai gali būti, pvz., šilumą izoliuojantis stiklo paketas.
 3. Palangės taip pat turi įtakos plastikinių langų kainai, juk jos taip pat parenkamos pagal lango išmatavimus, o jie, kaip jau rašėme, turi didžiausią įtaką kainai.
 4. Lango apdaila – papildoma paslauga, kurią siūlo didžioji dauguma įmonių, prekiaujančių plastikiniais langais. Jeigu Jūs ją užsisakysite, langas atrodys užbaigtas ir tvarkingas jau kone montavimo dieną, tačiau, ir lango kaina gerokai šoktels.
 5. Plastikinių langų laminavimas ir vitražai. Jeigu baltos spalvos langas netinka prie Jūsų interjero, galite užsakyti langų laminavimą specialia plėvele, kuri suteiks langui norimą tekstūrą ir spalvą, ar vitražą. Žinoma šie patobulinimai kur kas brangiau kainuos.
 6. Langų montavimo kaina taip pat priklausys nuo jų rūšies, išmatavimų ir to, ar renkatės standartinius, ar neįprastos formos langus.

Kaip matote, galutinę plastikinio lango kainą lemia daug veiksnių (pradedant lango išmatavimais ir baigiant langų apdailos bei montavimo darbais), ir, kad sužinotumėte tikslią plastikinių langų kainą, turite atsižvelgti į visus aukščiau išvardintus veiksnius. Tikimės, kad šis straipsnis padės Jums lengviau nusistatyti preliminarią plastikinių langų kainą ir teisingai pasirinkti. Linkime sėkmės ir gražaus vaizdo, atsiveriančio pro naują langą!

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.