Šarvuotų durų pranašumai prieš kitų tipų duris - Barborr
Lauko durys pagal Feng Shui
Kaip išsirinkti lauko duris pagal Feng Shui principus?
2016 16 balandžio
pastikiniu langu kaina
Nuo ko priklauso plastikinių langų kaina?
2016 14 birželio

Šarvuotų durų pranašumai prieš kitų tipų duris

Šarvuotos durys jau kurį laiką neužleidžia lyderiaujančių pozicijų populiariausių durų tipų sąraše. Šarvuotas duris renkasi tiek gyvenantys butuose, tiek ir individualiuose namuose. Kas gi suponuoja tokią šarvuotų durų paklausą ir kuo jos yra pranašesnės už kitų tipų duris?

Šarvuotų durų privalumai ir trūkumai

Pirmiausia, trumpai paminėkite esminius šarvuotų durų privalumus ir trūkumus:

Privalumai:

 • pasižymi aukštu saugumo lygmeniu;
 • ilgaamžės;
 • tvirtos ir patikimos;
 • pasižymi gera garso izoliacija;
 • prieinama kaina.

Trūkumai:

 • daugiau spynų, todėl mažesnis patogumas;
 • nepasižymi puikia šilumos izoliacija;
 • mažai dizaino galimybių.

Matyti, kad trūkumai nėra tie, kurie lemtų prastesnį durų funkcionalumą, trūkumai daugiau susiję su kiek mažesniu šio tipo durų patogumu. Tačiau esmines durų funkcijas šarvuotos durys atlieka geriausiai ir tai laikoma pagrindiniu šio tipo durų privalumu.

Durys pagal paskirtį

Šarvuotų durų gamyboje vadovaujamasi esminiu principu, kad šios durys turi apsaugoti nuo įsilaužimų. Todėl šarvuotoms durims būdinga itin tvirta plieno konstrukcija bei labai aukštus saugumo klasei keliamus reikalavimus atitinkančios spynos.

Šarvuotos durys bus geriausias pasirinkimas butui. Taip pat šarvuotas duris galima rinktis ir individualiam namui ar laiptinės durims, tačiau čia puikiai derėtų ir kitų tipų durys: individualiam namui – medinės arba plastikinės, o laiptinei – aliuminio.

Šarvuotų durų nerekomenduojame montuoti viešosios paskirties pastatuose kaip lauko durų. Čia geriausiai tiktų aliuminio arba plastikinės durys.

Šarvuotų durų pranašumai

Rinkoje populiariausi keturi lauko durų tipai: šarvuotos durys, aliuminio durys, medinės durys ir plastikinės durys. Svarstant alternatyvas ir sprendžiant, kurio tipo duris įsigyti, dažniausiai vertinami privalumai bei trūkumai, taip pat durų savybių atitikimas mūsų poreikiams. Kad priimti sprendimą būtų lengviau, toliau išskiriame šarvuotų durų pranašumus, palyginti su kitų tipų durimis:

 • Kaina neretai yra tas kriterijus, kuris suponuoja sprendimo priėmimą, nesvarbu, ar durų ar kito daikto pirkimo procese. Atsižvelgiant į kainos kriterijų, tai šarvuotos durys yra optimalus pasirinkimas, kai už vidutinę kainą gaunate puikią kokybę.
 • Šarvuotos durys yra tvirtos ir ilgaamžės – pagal ilgaamžiškumo kriterijų lenkia plastikines bei medines duris, kurių eksploatavimo laikas trumpesnis. Plastikinės durys, kalbant apie ilgaamžiškumą, yra prasčiausiai vertinamos.
 • Pagal tvirtumo kriterijų šarvuotos durys drauge su aliuminio durimis yra geriausiai vertinamos ir lenkia medines duris bei plastikines duris. Pastarosios pagal tvirtumą yra vertinamos prasčiausiai.
 • Viena pagrindinių lauko durų funkcijų – užtikrinti saugumą. Šarvuotos durys, palygint su kitų tipų durimis, yra saugiausios. Jos lenkia aliuminio ir medines duris, kurių saugumas vertinamas kaip vidutinis, bei plastikines duris, kurių saugumas vertinamas kaip žemiausio lygmens.
 • Šarvuotos durys yra geriausiai izoliuojančios garsą, todėl jei norite, kad Jūsų ramybės netrikdytų triukšmas iš gatvės ar kiemo, tai šarvuotos lauko durys bus puikus pasirinkimas. Šarvuotų durų garso izoliacija vertinama ženkliai geriau nei visų kitų tipų durų.
 • Šiandieninės technologijos lemia, kad ir šarvuotos durys jau atrodo dailiai bei patraukliai, todėl jos sparčiai populiarėja ne tik kaip lauko durys laiptinėms, tačiau ir kaip lauko durys individualiems namams, kur eksterjerui dažnai skiriamas reikšmingas dėmesys.
 • Šarvuotų durų nesudėtinga priežiūra daro jas ženkliai pranašesnėmis už, pavyzdžiui, medines duris, kurios, jei norėsite, kad atrodytų reprezentatyviai, reikalaus periodiškos priežiūros.
 • Šarvuotoms durims nebaisus išorinės aplinkos poveikis, pavyzdžiui, krituliai, drėgmė, tiesioginiai saulės spinduliai ir kt. Ko nepasakytume, pavyzdžiui, apie medines duris, kurios minėtiems veiksniams yra labai jautrios.
 • Šarvuotos durys – ilgalaikė investicija. Įsigydami šarvuotas duris, už kurias mokėsite ne tokią ir didelę kainą, Jūs būsite tikri, kad jos puikiai atliks savo funkcijas ilgą laiką, jų nereikės keisti po kelerių metų ar investuoti į jų priežiūrą.

Saugumas, ilgaamžiškumas, puiki garso izoliacija, nesudėtinga priežiūra, tvirtumas – kriterijai, pagal kuriuos šarvuotos durys yra pranašesnės už kitų tipų duris.

Šarvuotos lauko durys: kas dar svarbu?

Jei įvertinsite durų tipų pranašumus ir trūkumus bei nuspręsite įsigyti saugiausias – šarvuotas – duris, tai atkreipkite dėmesį į tokius aspektus:

 • durys turi turėti ne žemesnę kaip 3 saugumo klasę;
 • pasidomėkite akustinėmis savybėmis. Nors šarvuotos durys geriau už kitų tipų duris izoliuoja garsą, tačiau tikslūs parametrai priklauso nuo konkrečių durų;
 • būtinai pasidomėkite, kokiu būdu pagamintas šarvuotų durų konstruktyvas bei koks užpildas durims naudojamas;
 • patikrinkite užraktus. Šarvuotoms durims dažniausiai naudojami dviejų tipų užraktai: cilindrinis ir plokštelinis;
 • nors šarvuotų durų apdailos galimybės labai plačios – kas yra šių durų privalumas – tačiau priklauso nuo to, ar durys skirtos laukui, ar vidui.

Lauko durų pasirinkimas – atsakingas procesas, kadangi jų paskirtis yra labai svarbi. Renkantis tikslinga įvertinti durų charakteristikas ir tai, ko norima: saugumo, ilgaamžiškumo, kokybės už prieinamą kainą ar prioritetas teikiamas grožiui, natūralumui, nuvertinant saugumą ir ilgaamžiškumą.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.