Plastikinių langų pranašumai prieš medinius - Barborr
Kaip teisingai išsirinkti plastikinius langus?
Kaip teisingai išsirinkti plastikinius langus?
2016 7 rugpjūčio
buto duru dizainas
Renkamės buto durų dizainą. 10 svarbių pastebėjimų
2016 4 rugsėjo

Plastikinių langų pranašumai prieš medinius

Plastikinių langų pranašumai prieš medinius

Nuo 1954-ųjų, kai buvo pagaminti pirmieji plastikiniai langai, iki mūsų dienų, jais pasipuošė begalė namų ir jau sunku surasti buto ar namo savininką, kuris į pasaulį žvelgtų pro senus, medinius langus. Tačiau kodėl taip yra? Kodėl plastikiniai langai taip prigijo? Tai lėmė daugybė jų privalumų, kuriais plastikiniai langai lenkia įprastus, medinius. Šiame straipsnyje ir aptarsime pagrindinius pirmųjų pranašumus prieš antruosius. Taigi, jeigu dar nepriėmėte sprendimo pakeisti medinius langus plastikiniais, gali būti, kad perskaitę šį straipsnį, galiausiai tam ryšitės.

Langų sandarumas (hermetiškumas)

Vienu pagrindinių plastikinių langų privalumų prieš medinius yra plastikinių langų sandarumas. Ant plastikinių langų rėmų yra guminės tarpinės, kurios leidžia rėmui tvirtai priglusti prie lango nepaliekant plyšių, kaip tai dažnai nutinka naudojant medinius rėmus. Dėl langų sandarumo Jums bus lengviau išlaikyti šilumą patalpoje. Be to, į patalpą pateks mažiau dulkių, o tai reiškia, kad patalpose ilgiau išsilaikys švara.

Tuo tarpu mediniai rėmai, laikui bėgant, gali iškrypti, ir langai, tokiu atveju, ima nesandariai užsidarinėti. Dėl šios priežasties, ant palangės gali patekti vanduo, lyjant lietui, o temperatūrai lauke nukritus, į vidų per nesandarius rėmus veršis ir šaltas oras. O plastikiniai langai patikimai saugos Jus esant bet kokiam orui.

Nėra papildomos apdailos ar reguliaraus atnaujinimo būtinybės

Kalbant apie medinius langus, reikia nuolat palaikyti jų gerą būklę – dažyti, remontuoti ir pan. O nuo ženklių temperatūros šuolių ir lietaus, dažai ant medinių langų greitai ima skilinėti, deformuotis, dėl to, kas 1–2 metus medinius rėmus reikia perdažinėti. Žinoma, plastikinių langų dažyti nereikia. Jų paviršius liks lygus ir tarsi naujas ilgus metus.

Šilumos ir garso izoliacija

Dar vienas plastikinių langų pranašumas prieš medinius, tai, kad pirmieji sulaiko šilumą patalpoje ir beveik nepraleidžia į patalpą triukšmo. Tai ypač patogu, jeigu Jūsų langai išeina į magistralę, kur automobilių triukšmas girdimas visą parą. Įsistatę plastikinius langus, garantuosite sau ramybę ir poilsį nuo gatvės triukšmo.

Šilumos laidumas, kuriuo pasižymi plastikinis langas, priklauso nuo to, kiek PVC profilis turi kamerų. Kuo daugiau kamerų turi PVC lango profilis, tuo šilumos laidumo koeficientas mažesnis. Prieš pirkdami plastikinius langus, pasikonsultuokite su pardavėju, kiek kamerų Jums gali prireikti, atsižvelgiant į Jūsų individualius poreikius.

Stiprumas

Iš plastikinio profilio galima kurti didelio ploto langus, skirtus panoraminiam įstiklinimui. Plastikinių langų tvirtumas sukuria sąlygas profiliui išlaikyti net labai sunkų dviejų kamerų stiklo paketą.

Saugumas ir ekologiškumas

Yra abejojančių, ar plastikiniai langai saugūs sveikatai. Nuraminsime: medžiagos, naudojamos šių langų gamybai, yra visiškai saugios. Higienos specialistai teigia, kad plastikiniai langai visiškai saugūs sveikatai. Jeigu būtų atvirkščiai, plastikinių langų nemontuotų ligoninėse, mokyklose, darželiuose ir panašiose įstaigose. Plastikiniai langai gaminami iš perdirbamų medžiagų. Taigi jie ne tik saugūs, bet ir ekologiški.

Ilgaamžiškumas

Kokybiško vokiško profilio tarnavimo laiką gamintojai ir ekspertai įvardija nuo 30 iki 50 metų. Per šį laikotarpį taisyklingai įmontuotas langas turi atitikti visas gamyklines charakteristikas ir nepraleisti šalčio, nekaupti drėgmės. Plastikas ilgą laiką išlaiko savo pirminę spalvą ir nenublunka saulėje. Tuo tarpu, mediniai langai, net jeigu jie padengti keliais sluoksniais dažų, su laiku keičia spalvą, deformuojasi. Tam, kad galima būtų palaikyti estetišką medinių langų būklę, reikalingas reguliarus kosmetinis remontas. Be to, neretas atvejis, kai medį užpuola kenkėjai. Susimontavę plastikinius langus, tokių nemalonumų išvengsite.

Langų kaina

Anksčiau plastikiniai langai buvo laikomi pasiturinčiųjų malonumu, dėl to, kad juos gamindavo ir parduodavo ne visur, o ir kaina lenkė vidutinio vartotojo galimybes. Šiandien viskas pasikeitė ir kainos taip susireguliavo, kad plastikiniai langai įperkami daugeliui. Tai paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus, šiame straipsnyje aptariamas plastikinių langų privalumas. Tad nesibaiminkite ir keiskite medinius langus naujais, plastikiniais. Tai ilgalaikė, praktiška ir (dėl sutaupomos šilumos kiekio bei mažų eksploatacijos kaštų) atsiperkanti investicija.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.