Renkamės buto durų dizainą. 10 svarbių pastebėjimų - Barborr
Plastikinių langų pranašumai prieš medinius
Plastikinių langų pranašumai prieš medinius
2016 23 rugpjūčio
Šarvuotos durys: plačios dizaino pasirinkimo galimybės
Šarvuotos durys: plačios dizaino pasirinkimo galimybės
2016 3 spalio

Renkamės buto durų dizainą. 10 svarbių pastebėjimų

Buto durys gali tapti ryškiausiu Jūsų būsto elementu. Tiesa, šiame straipsnyje aptarsime ne vidaus, o paradines buto duris. Kaip žinia, pagal jas Jūsų svečiai susidarys pirmąjį įspūdį ir apie visą butą. Todėl taip svarbu skirti pakankamai dėmesio jas renkantis ir apipavidalinant. Taigi, išsiaiškinkime, kaip pasirinkti tokį paradinių buto durų dizainą, kad jomis sužavėti svečiai norėtų užsukti vėl ir vėl.

Daugelis kompanijų šiomis dienomis siūlo ne tik klasikinius, bet ir originalius bei neįprastus buto durų dizaino sprendimus. Tačiau klasikos mėgėjai taip pat neturėtų nusiminti – ši tendencija durų gamyboje niekada nesensta. Būtent jai ir skirsime pirmąjį šio straipsnio skirsnį.

  1. Klasikinis buto durų dizainas

Klasikinės buto durys pasižymi griežtų linijų, proporcingumo ir paprastumo darna. Gaminiai, atitinkantys klasikinių paradinių durų reikalavimus, turi būti pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Klasikinės durys dažniausiai gaminamos medinės, tačiau, saugumo sumetimais, vis dažniau pasirenkamos šarvuotos klasikinio stiliaus durys. Tokių durų pavyzdys gali būti Barborr gaminamos buto durys „Premium“.

  1. „Lengvos“ buto durys

Kalbame apie buto duris, kurių paviršius padengtas šviesą itin gerai atspindinčiais, šviesių atspalvių dažais. Tokiu būdu siaurame prieškambaryje sukuriamas erdvumo įspūdis ir susidaro ryškesnio apšvietimo iliuzija.

  1. 3. „Nematomos“ buto durys

Šviesios buto durys, nudažytos tokia pat spalva, kaip sienos, optiškai didina patalpą. Tai Jums turėtų būti itin aktualu, jei Jūsų prieškambaris siauras ar buto apipavidalinimui renkatės minimalistinį arba monochrominį stilių. Jam būdinga tai, kad buto durų spalva yra derinama su prieškambario sienų spalva.

  1. Buto durys, skirtos optiškai praplėsti prieškambariui

Jeigu prieškambaris nedidelis arba į jį patenka itin mažai natūralios šviesos, pakoreguoti situaciją padės veidrodis, pritvirtintas prie buto durų paviršiaus. Netgi gana mažas veidrodžio ruoželis ant buto durų, jeigu jos randasi priešais langą, suveiks kaip papildomas langas.

  1. Reljefinė grafika ant buto durų

Interjere, kuriame vyrauja smulkūs grafiniai sienų apipavidalinimo elementai, gerai žiūrėsis ir atitinkamai papuoštos buto durys. O jeigu tokioms buto durims pritaikysite tinkamą lokalų apšvietimą, labai gražiai žiūrėsis šešėlių žaismas, kurį sukuria reljefinių durų ornamentų metami šešėliai.

  1. Buto durų dekoras, sutampantis su prieškambario dekoru

Panašų atvejį jau aptarėme 3-iajame skirsnyje, tačiau jame kalbėjome tik apie spalvų sutapimą. Tuo tarpu, šiame pavyzdyje norime Jums pristatyti buto duris, kurių apdailai gali būti specialiai pritaikomi tie patys motyvai ir faktūra, kuria puoštos prieškambario sienos. Šiais laikais galima rasti durų, kurių paviršiui padengti pagaminama speciali danga, imituojanti prieškambario apmušalų dizainą.

  1. Buto durys – tarsi įprastos, kambarių pertvarai naudojamos durys

Jeigu planuojate bute įtaisyti dvejas duris, antrosios gali būti labai paprastos, lygiai tokios pačios, kaip ir naudojamos buto vidaus patalpų atskyrimui. Ši idėja tinkama, jeigu Jūsų prieškambaris jungiasi su gyvenamaisiais kambariais.

  1. Buto durys – meno kūrinys

Šiam tikslui pasiekti galite naudoti spalvotą ar achromatinį vitražą, įtaisytą buto duryse. Tai suteiks Jūsų buto durims ypatingo išskirtinumo. Duris galima puošti ir kitomis medžiagomis, pvz., kalvystės meno elementais. Tokiu atveju, įėjimas į butą turi būti gerai apšviestas, kad būtų galima gerai apžiūrėti kompozicijos detales ir įvertinti puošybos elementų meniškumą.

  1. Buto durys su nedideliu langeliu ar stiklo elementais

Tai gražus elementas, nusižiūrėtas net nuo keleto stilių samplaikos: Provanso, kolonijinio ir etnografinio. Juose vyrauja durų stiklinimas įprastos arba dekoratyvios formos stiklo elementais.

  1. Kontrasto principu nudažytos buto durys

Paradinės durys, nudažytos kontrastuojančia su buto interjeru spalva, atrodo įspūdingai. Tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Toks sprendimas labiausiai tinka modernaus stiliaus butui. Paradinės durys – kaip ryškiausias interjero elementas – drąsus ir išsiskiriantis sprendimas, kurį įvertins ir kaimynai, ir svečiai.

Durys – buto vizitinė kortelė

Tikimės, kad tiek klasikiniai, tiek drąsesni buto durų dizaino sprendimai Jus įkvėps ir paskatins ieškoti tinkamiausių būtent sau. Nesvarbu, ar ieškote originalaus sprendimo buto durims, ar Jus vis dėlto traukia jau minėta klasika, tikime, kad, perskaitę šį straipsnį, lengviau išsirinksite paradines buto duris, kuriomis žavėsitės ne tik patys, bet ir sudominsite svečius.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.