Lauko durys: šarvuotos, medinės ar plastikinės? - Barborr
durys kaune
Saugios, patikimos ir stilingos durys Kaune
2016 26 gruodžio
Šiuolaikinių plastikinių langų konstrukcijos ypatumai
Šiuolaikinių plastikinių langų konstrukcijos ypatumai
2017 29 balandžio

Lauko durys: šarvuotos, medinės ar plastikinės?

Lauko durys: šarvuotos, medinės ar plastikinės?

Šarvuotos ir plastikinės lauko durys atsirado palyginti neseniai (jeigu lyginsime su medinėmis durimis). Žinoma, atsiradus naujovėms, pirkėjai ėmė lyginti šias tris durų rūšis: medines, šarvuotas ir plastikines. Be to, lyginant ir renkantis vienas iš šių durų, neužtenka priimti sprendimą rinktis vienas iš jų, pvz., šarvuotas. Be šio sprendimo, kiekvieno pirkėjo atsakomybė pasirinkti patikimą gamintoją. Rinkitės tokį gamintoją, kuris savo žodžius apie kokybišką produktą gali pagrįsti kokybę įrodančiais sertifikatais ir dokumentais. Taigi, pakalbėkime plačiau apie skirtingų durų tipų pagrindines savybes, į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį, besirinkdami savo namo ar buto sergėtojas. Aptarsime keturias pagrindines charakteristikas: saugumą, šilumos ir garso izoliaciją, kainą ir eksploatacijos ypatybes.

Saugumas

Šarvuotos durų saugumas. Žinoma iš nagrinėjamų trijų durų tipų, saugiausios – šarvuotos durys. Kokybiškų šarvuotų durų, kurios įrengtos pagal visus saugumo reikalavimus, beveik neįmanoma išlaužti. Vis dėlto, yra sakoma, kad vagims neįveikiamų durų nėra, yra tik laikas, kurio prireikia joms išlaužti. Tad šarvuotos durys ir čia pirmauja – priklausomai nuo jų saugumo lygio, vagys turėtų sugaišti pakankamai laiko, kurio užtektų atvažiuoti saugos tarnyboms ar policijai. Be to, šiandien rinkoje pateikiamos ir priešgaisrinės šarvuotos durys, kurios, iš vienos pusės, neleidžia ugniai plisti, o iš kitos – jos neužsikerta veikiamos aukštos temperatūros, o tai leidžia saugiai ir greitai evakuoti žmones.

Medinių durų saugumas. Medinės durys šiandien sutinkamos daug rečiau, negu šarvuotos. Tačiau, vargu, ar jos kada nors paliks rinką. Pagrindinė priežastis, dėl kurių medinės durys užleidžia savo pozicijas, yra jų mažesnis, palyginus su šarvuotomis durimis, saugumas. Jas lengva išlaužti vien pasitelkus fizinę jėgą, kai šarvuotoms durims dažnai tenka pasitelkti intelektualius įsilaužimo metodus, kas vagims pasunkina užduotį. Kitas medinių durų trūkumas, susijęs sus saugumu – jos neatsparios ugniai.

Plastikinių durų saugumas. Plastikinės durys, kalbant apie saugumą, gali konkuruoti su šarvuotomis. Juk jos dar gamybos procese aprūpinamos tvirtu metaliniu karkasu ir tvirta durų varčia, o tai paverčia jas atspariomis mechaniniam poveikiui. O kokybiškos spynos ir furnitūra padės apsaugoti namus nuo nepageidaujamų svečių.

Šilumos ir garso izoliacija

Lauko durys: šarvuotos, medinės ar plastikinės?

Šarvuotų durų izoliacija. Pagrindinis šarvuotų durų trūkumas – aukštas šilumos pralaidumas. Taigi, jeigu jos nebus pakankamai apšiltintos, nukentės jų šilumos izoliacija. Tačiau pasirinkę patikimą gamintoją, nesusidursite su šia problema. Nes kiekvienos atsakingos, šarvuotas duris gaminančios įmonės pareiga – pasirūpinti, kad jų siūlomas produktas saugotų ne tik nuo įsilaužimų, bet ir nuo galimo šilumos netekimo. Pavyzdžiui mūsų įmonės Barborr gamina šiltas ir saugias lauko duris, kurios turi puikias termo ir garso izoliacines savybes.

Medinių durų izoliacija. Medininės durys pasižymi itin gera šilumos ir garso izoliacija. Lauko durys gaminamos iš pačios tvirčiausios medienos. Geriausias variantas – ąžuolinės durys. Dar vienas, ne ką mažiau svarbus faktorius – medinių durų estetiškumas. Jos puikiai atrodo, o jų šeimininkai patvirtins, kad medinės durys – geriausias variantas, kalbant apie buto duris. Dėl labai gerų garso izoliacijos savybių, medines duris renkasi tie, kurie gyvena triukšmingoje aplinkoje. Tačiau, jeigu rinksitės duris iš presuotų pjuvenų, garso ir šilumos izoliacija ganėtinai nukentės. Presuotos pjuvenos ne tokios sandarios ir standžios, kaip masyvas. Todėl jų garso ir šilumos izoliacija – prastesnė.

Plastikinių durų izoliacija. Plastikinės durys atsparios temperatūros ir drėgmės pokyčiams, taip pat – mechaniniams veiksniams. Be to, jos pasižymi itin geromis termo ir garso izoliacinėmis savybėmis. Taip pat plastikas gerai apsaugo nuo dulkių, sulaiko šilumą namų viduje. Jeigu norite itin patikimos apsaugos nuo neigiamų aplinkos faktorių, rinkitės plastikines duris su dvigubu stiklo paketu. Pasirinkdami plastikines duris, pasirinksite praktišką ir, palyginti su medinėmis bei šarvuotomis durimis, – pigesnį variantą.

Kaina

Šarvuotų durų kaina. Šarvuotų durų trūkumai labai sąlyginiai. Vienas iš jų – aukšta kaina. Jos brangesnės, bet ar tai palyginti svarbus faktorius, – spręsti Jums. Juk, pasirinkus patikimą gamintoją, kaina atitiks kokybę, o šarvuotos durys tarnaus kaip patikima apsauga ilgus metus.

Medinių durų kaina. Durys iš medžio masyvo – taip pat ne pats pigiausias pasirinkimas. Tačiau yra išeitis – rinktis biudžetinį variantą – medines duris iš presuotų pjuvenų. Tačiau sutaupę turėsite taikytis su tokių trūkumais, kuriuos jau aptarėme anksčiau.

Plastikinių durų kaina. Pagal savo savybes, plastikinės durys – aukso viduriukas tarp medinių ir šarvuotų durų. Taip pat jos kainuos pigiausiai iš visų trijų aptariamų variantų. Taip yra todėl, kad pati plastikinių durų konstrukcija yra kur kas pigesnė. Jos nereikalauja daug kainuojančios sudėtingos konstrukcijos, kaip, tarkime, šarvuotos durys, o ir jų sumontavimas – palyginus, žymiai pigesnis.

Eksploatacija

Šarvuotos durų eksplotacija. Pagrindiniai šarvuotų durų privalumai – jų tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Kita vertus, jos daug sunkesnės nei medinės, bet, teisingai jas įstačius, darinėjimas nekels nepatogumų ir bus sklandus Tokios durys tarnaus metų metus, nereikalaudamos restauracijos, kaip medinės jų seserys Tačiau, šis aspektas taip pat priklauso nuo to, kiek kokybiška apdaila bus pasirinkta. Pirkite duris tik iš patikimų gamintojų ir neteks nusivilti jų eksploatacinėmis savybėmis. Tokiu atveju, šarvuotos durys Jums tarnaus kelis dešimtmečius, nereikalaudamos nei restauracijos, nei pakeitimo naujesnėmis. Kokybiškos šarvuotos durys privalo turėti kompleksinį karkasą, paslėptus vyrius, antikorozinę dangą, o į jų konstrukciją turi įeiti pakankamo storio plieno lakštai. Durų varčią sudarantys plieno profiliai turi būti bent 40 mm pločio, o plieno storis – 2 mm.

Medinių durų eksplotacija. Masyvo durys išsaugo medienos struktūrą, todėl jas galima tiesiog padengti laku ir jos puikiai atrodys. Tiesa, medžio masyvo ar, juolab, iš presuotų pjuvenų pagamintos durys savo eksploatacinėmis savybėmis nusileidžia šarvuotoms ir net plastikinėms durims, nes reguliariai reikalauja restauracijos, perlakavimo, dažymo ar net pakeitimo naujomis.

Plastikinių durų eksplotacija. Šios durys gali būti ilgą laiką eksploatuojamos be didesnių rūpesčių. Labai patogi yra jų priežiūra. Žinoma, jos labiau kaupia dulkes ir iš lauko patenkančius nešvarumus, nei plastikinės vidaus durys. Tačiau jos vis vien, šiuo aspektu, lengviau prižiūrimos nei šarvuotos ir medinės durys, nes jas lengva valyti nuo susikaupusio purvo. Jos atsparios ultravioletiniams spinduliams, temperatūros pokyčiams, padidėjusiai drėgmei ir smūgiams. Skirtingai nei medinės durys, plastikinės nesideformuoja, veikiamos išvardintų faktorių, todėl jų eksploatacija – lengvesnė.

Apibendrinimas

Duris dažniausiai renkamės remontuodami būstą, ar įsigydami naują butą ar namą. Tai didelių išlaidų ir rūpesčių metas. Todėl naujakuriai, ar remonto rūpesčiais užsivertę žmonės, dažnai nesigilina į durų pasirinkimo svarbą ir nori tik atėję į parduotuvę iš karto gauti tinkamą pasiūlymą. Tikimės, kad šis straipsnis bent kiek praplėtė Jūsų žinias ir prieš rinkdamiesi tinkamiausią variantą, pasversite visus ir prieš. O jeigu sprendimą priimsite apgalvotai ir sąmoningai, Jūsų pasirinktos durys Jums tarnaus dešimtmečiais. Žinoma, kalbant apie ilgaamžiškumą, pirmauja šarvuotos durys, tačiau ir kitų rūšių durys gali Jums tarnauti pakankami ilgai, paisant jų eksploatacinių savybių ir tinkamai jas prižiūrint.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.