Kaip išsirinkti lauko duris pagal Feng Shui principus? - Barborr
10 durų, už kurių slenksčio norisi stovėti
10 durų, už kurių slenksčio norisi stovėti
2016 7 kovo
Šarvuotų durų pranašumai prieš kitų tipų duris
Šarvuotų durų pranašumai prieš kitų tipų duris
2016 23 balandžio

Kaip išsirinkti lauko duris pagal Feng Shui principus?

Kaip išsirinkti lauko duris pagal Feng Shui principus, kad jos neštų sėkmę ir turtus?

Visatoje cirkuliuojanti palanki energija gali padovanoti kiekvienam žmogui sėkmę ir turtus. Tačiau reikia žinoti kai kuriuos šios energijos veikimo principus. Egzistuoja ištisa mokymo sistema, kurios laikydamiesi galime tą gerąją Visatos energiją prisijaukinti.

Tai – Feng shui. Ši filosofija moko mus „pasikinkyti“ gerąją energiją ir panaudoti ją savo gerbūviui kurti, o blogosios – išvengti arba ją prislopinti. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausią vaidmenį namų gerbūviui vaidinantį elementą – lauko duris. O Feng shui principai mums padės suprasti, kaip jos turėtų atrodyti, į kurią pasaulio šalį būti nukreiptos ir pan., kad mūsų namus aplankytų sėkmė ir turtai.

Kodėl būtent durys? Todėl, kad būtent per jas į namus patenka pozityvi energija, kuri vadinama Či (Chi). Dėl šios priežasties priešais lauko duris turi būti pakankamai erdvės, kad niekas netrukdytų tekėti teigiamai Či energijai.

Gražios lauko durys atneš į Jūsų namus laimę ir gerovę. Jos trauks harmoniją, o naudojami Feng shui elementai apsaugos Jus nuo neigiamos energijos patekimo į namus. Toliau – smulkiau apie tai, kaip neleisti negatyviajai energijai pro duris patekti į namus.

Kaip neutralizuoti neigiamą energiją prie lauko durų?

Negatyvioji, vadinamoji Ša (Sha) energija, ties lauko durimis gali kauptis dėl šalia įrengtų lietvamzdžių, aštrių kampų, nukreiptų į paradines duris (pvz., kaimynų namo kampas), taip pat palydovinių antenų, apšvietimo stulpų, „žiūrinčių“ į lauko duris. Šiuos Ša energijos šaltinius galite neutralizuoti prie durų pasodindami aukštaūgių augalų ar pakabindami šviesą atspindinčių kristalų (jie nebūtinai turi būti natūralūs). Taip pat neigiamai energijai išsklaidyti tinka vėjo varpeliai, pakabinami virš durų.

Neigiamai energijai neutralizuoti, galite naudoti ir virš lauko durų pakabinamą šviestuvą, jo šviesa išsklaidys Ša energijos srautus, o dar ir pasitarnaus kaip puikus apšvietimo šaltinis. Svarbiausia, nepamirškite laiku keisti lempučių, jei šios perdegs.

Jeigu abipus lauko durų išdėstyti langai, tai energija, įeinanti į namus iš karto išeis pro langus. Pašalinti šį trūkumą galite padėdami vazonus su augalais ant palangių, pakabindami žaliuzes ar užuolaidas. Šios paprastos gudrybės sulaikys teigiamą energiją namuose.

Kai kurios durų savybės, į kurias dėmesį atkreipti rekomenduoja Feng shui specialistai

Lauko durys skirtos namų apsaugai, todėl jos turi pasižymėti tvirtumu. Nerekomenduotina statyti stiklinių durų.

Nemažiau svarbūs ir lauko durų išmatavimai. Itin didelės sukels namų šeimininkams finansinių problemų, o pernelyg mažos gimdys konfliktus šeimoje. Dėl aukščiau paminėtų savybių, durys turėtų būti vidutinio dydžio.

Ir dar vienas svarbus aspektas – durys turi lengvai atsidaryti ir užsidaryti. Persikreipusios durys, kurias reikia pakelti, kad jos užsidarytų, ir girgždančios durys blokuoja pozityviąją Či energiją, o tai turi neigiamos įtakos namui ar butui.

Ką lemia lauko durų kryptis?

Yra tiesioginis ryšys tarp durų krypties, atitinkančios vieną ar kitą pasaulio šalį, ir pozityvios energijos patekimo į namus. Taigi vardijame pasaulio kryptis, į kurias gali būti nukreiptos durys, ir jų poveikį namams:

 • Durys, nukreiptos į šiaurę, namuose sukuria ramią gyvenimo tėkmę. Vis dėlto, jeigu perdėta ramybė namuose virsta abejingumu ir apatija, tai galima nudažyti duris ruda spalva arba pakabinti nedidelį kristalą prieangyje.
 • Lauko durys, kurios išeina į šiaurės vakarus, teigiamai veikia vyriausio tuose namuose vyro lyderystę (senelis, tėvas) ir jam suteikiamą kitų šeimos narių pagarbą.
 • Į šiaurės rytus nukreiptos durys šeimos moteris skatins pasisemti vidinių jėgų įvairiai veiklai, susijusiai su mokslu, pažinimu ir išsilavinimu. Taigi tokia kryptis labai naudinga, jei šeimoje auga besimokančios ar studijuojančios merginos.
 • Į rytus nukreiptos durys namų gyventojams padės kopti karjeros laiptais, sėkmingai kurti verslą. Tai geriausia kryptis paradinėms durims.
 • Tiems, kurie nori pagerinti savo finansinę būklę, Feng shui specialistai rekomenduoja pietvakarių kryptį, kaip palankiausią pasiekti šio tikslo. Gerbūvis lėtai, bet užtikrintai keliaus į jūsų namus būtent per tokia kryptimi nukreiptas duris.
 • Durys, išeinančios į pietus, namų gyventojus skatins aktyviai įsitraukti į visuomeninę veiklą. Per tokias duris patenkanti energija atneš gyventojams pripažinimą. Tačiau, jei šios savybės bus per daug, tarp šeimos narių gali kilti ginčų, nes šią pasaulio šalį atitinka aktyviausias elementas – ugnis. Kad susilpnintumėte minėto elemento įtaką, pasistenkite interjerą prieškambaryje papildyti vandens elementą atitinkančiais simboliais. Tai gali būti šiame kambaryje pakabintas auksinės žuvelės paveikslas, kuris, be kita ko, taip pat yra stiprus Feng shui simbolis. Tikima, kad prie paradinių durų pakabinus tokį paveikslą į namus ims plūsti turtai.
 • Pagal Feng shui, pietvakarių kryptis atsako už santuoką ir meilę. Taigi į pietvakarių kryptį žvelgiančios durys užtikrins tvirtus ir harmoningus tokiuose namuose gyvenančių šeimos narių santykius.
 • Vakarų krypties durys palankios šeimoms su mažais vaikais. Ši kryptis susieta su sklandžiais, romantiškais santykiais. Tačiau pernelyg romantiškas požiūris į santykius gali kainuoti nemažai išlaidų, tada reikėtų šalia durų iš lauko pusės paberti dekoratyvinių akmenukų – žemės elemento, kuris stabilizuos ir harmonizuos meilės energiją, patenkančią iš vakarų.

Ką daryti, kai durų krypties pakeisti neįmanoma?

Jums pasisekė, jei tik planuojate statyti namą ir galite laisvai nuspręsti, kuri kryptis Jums aktualiausia. Tačiau, ką daryti, jei namas jau pastatytas, o buto taip pat nepakeisite? Sumažinti problemas, susijusias su lauko durų kryptimi padės šie Feng shui elementai:

 • Vėjo varpeliai iš 7, 8 arba 9 vamzdelių;
 • Pasaga, pakabinta taip, kad „žiūrėtų“ į viršų;
 • Surištos raudonu siūlu Feng shui monetos.
 • Prie durų po lubomis galima pakabinti nedidelius kristalus, kurie išsklaidys neigiamą energiją ir trauks teigiamą.

Kokios spalvos turi būti lauko durys pagal Feng shui?

Lauko durų spalva

Gal ir skamba keistai, bet lauko durų spalva taip pat turi daug įtakos name ar bute gyvenantiems šeimos nariams. Pagal Feng shui filosofiją, rudos durys atneša gyventojams harmoniją, o raudoni atspalviai suteikia stabilumo.

Kadangi Feng shui mokyme kiekvienai pasaulio krypčiai priskirtos atitinkamos spalvos, renkantis lauko durų spalvą taip pat verta atsižvelgti į durų kryptį. Toliau vardijame pasaulio šalis ir joms priskiriamas spalvas, kuriomis nudažytos durys atneš Jums sėkmę ir gerovę:

 • V ir ŠV – metalo, baltos, sidabrinės, auksinės atspalviai. Vengtini atspalviai: mėlyna, raudona ir juoda.
 • Š – balta, juoda arba mėlyna, vengtini atspalviai: ruda, žalia.
 • ŠR ir PV – rudi atspalviai. Vengtini atspalviai: žalia ir balta.
 • R ir PR – žalia, mėlyna arba juoda, venkite baltos spalvos.
 • P – raudona, žalia. Vengtini atspalviai: juoda, mėlyna.

Taigi, tam, kad Jūsų lauko durys neštų sėkmę ir turtus, turite atsižvelgti į pasaulio kryptį, į kurią nukreiptos durys, pagal ją parinkti ir spalvą, o jeigu Jūsų durų krypties pakeisti jau negalima, bet ji – nepalanki, pasinaudokite mūsų straipsnyje pateikiamais patarimais, kaip ištaisyti šią padėtį. Lauko durys – vartai į Jūsų namus, todėl pasitelkite fantaziją ir, atsižvelgdami į Feng shui filosofijos mokymus, sukurkite savo namuose sėkmės ir gerbūvio oazę.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.