10 durų, už kurių slenksčio norisi stovėti - Barborr
Lauko durys kaip nesuklysti renkantis
Lauko durys: kaip nesuklysti renkantis?
2016 26 vasario
Lauko durys pagal Feng Shui
Kaip išsirinkti lauko duris pagal Feng Shui principus?
2016 16 balandžio

10 durų, už kurių slenksčio norisi stovėti

Durys yra pats simboliškiausias architektūros elementas atliekantis dvi visiškai priešingas funkcijas: sujungimo bei atskyrimo. Turėti gražias duris- tai tam tikras būdas išsiskirti bei parodyti pasauliui, kas esame. Kiekvieną dieną peržengiame kelias dešimtis slenksčių ir atidarome tuzinus durų. Tačiau šį kartą kviečiame pasigrožėti dešimčia išskirtinių durų pasaulyje, kurių slenksčių dar tikriausia neteko peržengti. Tai patys gražiausi įėjimai, kurie įkvepia svajoti bei kurti.

1. Tunisas- spalvotų durų pasaulis

Tunisas- spalvotų durų pasaulis

© Christopher Rose

Islamo architektūra išsiskiria spalvingomis ir ornamentais išmargintomis durimis. Šios geltonos durys puošia „Dar El Jeld“ restorano Tunise įėjimą ir traukia kiekvieno praeivio akį. Įprastos arkos formos medinės durys marginamos įvairiausiais, dažniausia juodos spalvos, raštais turinčiais religinę sąsają, ir suteikiančiais paprastiems mūriniams šviesių spalvų pastatams originalumo. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į durų dydį, kuris yra pasirinktas neveltui. Arabiškoje architektūroje įprastai namai turi vidinius kiemelius ir yra tarsi atskira karalystė, skirianti privatų gyvenimą nuo išorinio pasaulio. Prie tokių masyvių durų didelės juodos tuščiavidurio apskritimo formos rankenos atrodo tikrai įspūdingai ir vilioja užeiti į vidų.

2. Mėlyno atspalvio durys mėlynam Maroko dangui

Mėlyno atspalvio durys mėlynam Maroko dangui

© Sandra Jordan

Šios nuostabios dangaus mėlynės spalvos lauko durys yra šiaurės Maroke, Šefšaueno mieste. Nuo seniausių laikų šis miestelis garsėja žydais, atvykusiais iš Ispanijos per paskutinius penkis šimtmečius ir dažiusiais savo namus, įskaitant ir duris, mėlynais atspalviais. Mėlyna spalva Šefšauene simbolizuoja Maroko dangų be debesų, tačiau, visgi, tai yra labiau susiję su žydų religija, kuri teigia, jog dažydami namus šia spalvą, jie sulauks Dievo palaimos. Šio miestelio gyventojai iki šių dienų laikosi šios tradicijos ir atėjus pavasariui perdažo duris specialiu mėlynu pigmentu sumaišytu su kalkėmis. Šios durys nors ir nėra arkos formos, tačiau turi išgaubtą ornamentą iš juodų apskritimų, įmituojantį arką, kuris yra toks būdingas islamiškųjų šalių, įskaitant ir Maroką, kultūrai.

3. Įspūdingos stiklo menininko durys

Įspūdingos stiklo menininko durys

© Marica

Stiklo menininko Clas Gruner Sterner namai Briuselyje, Belgijoje, buvo pastatyti architekto Ernest Delune. Namo dizainas išsiskiria įstabaus grožio durimis, kurios susijungia su apskritimo formos langu išmargintu įvairiausiomis stiklo mozaikomis. Durys yra šviesiai mėlynos spalvos, kuri puikiai dera su smėlio pilka namo spalva. Medinių durų šonai papuošti metalinėmis juodos spalvos detalėmis, o viršuje įstatyti stiklo paketai yra stiklo menininko Clas Gruner Sterner meno kūriniai. Šios durys nepriekaištingai dera prie neįprasto namo dizaino.

4. Paryžiaus brangakmenis- Jules Levirotte durys

Paryžiaus brangakmenis- Jules Levirotte durys

© Steve Cadman

Šios durys- tai dar vienas modernistinis šedevras, esantis visai šalia žymiausios Paryžiaus vietos- Eifelio bokšto. Tai architekto Jules Lavirotte kūrinys. Šios rankų darbo durys yra pagamintos iš medžio. Įprastas stiklo paketas autoriaus buvo panaudotas kartu su dekoratyviomis gamtos motyvų detalėmis iš metalo. Tokios durys atrodo iš ties prabangiai, o architektūrinis sprendimas tarsi įrėminti duris marmuriniais ornamentais- skulptūromis, be abejo, verčia jas laikyti unikaliu meno kūriniu, kuriuo grožėtis būtų galima ištisas valandas.

5. Ryškiai raudonos durys- pritraukti klientams

Ryškiai raudonos durys- pritraukti klientams

ˆ© fmpgoh

Vakarų Belgijos mieste, turinčiame beveik 1400 metų istoriją, nesunku rasti kažką originalaus. Tačiau šį kartą, akį patraukė vienos iš Gento mieste esančių kavinių durys. Jos išsiskiria ryškia raudona spalva. Kadangi pastato spalva yra pilkų atspalvių mišinys, būdingas senojo miesto architektūrai, šios kontrastingos spalvos durys pritraukia daugybę klientų. Be ryškios spalvos, jos taip pat yra puoštos dailiais juodo metalo ornamentais, virš kurių- simbolinė žuvų su karūnomis detalė. Šios kavinės pagrindinė fasado detalė, durys, atrodo labai gražiai su tokios pat spalvos langais.

6. Durys – miesto pramonės atspindys

Durys - miesto pramonės atspindys

ˆ© Wozz

Šios nuostabios medinės durys yra Pjemonte, Italijoje. Šis miestas yra garsus gaminamais vynais, o durys puikiai simbolizuoja pagrindinę miesto pramonės šaką. Žolės žalumo spalvos durys su simetriškais ornamentais yra išties dailios, o virš jų augantys lubinai primena vijoklinius vynuogių krūmus. Durys idealiai užpildo fasado vaizdą ir gražiai dera prie pilkų pastato sienų.

7. „Gyvos“ durys

„Gyvos“ durys

ˆ© Anya Langmead

Vienas iš įdomiausių durų variantų yra pagamintas japonų menininko, naudojant samanas. Jis sukūre „gyvas” duris, kurios auga. Durų remas pagamintas iš medienos, kaip ir jų rankena, bei stiklo paketo. Kaip manote, kas galėtų slėptis už šių durų? Galbūt kas nors nežemiško? Tiesa pasakius, kitoje jų pusėje yra sodas, kuris nė ką nenusileidžia išskirtinumo durimis. Svarbu paminėti, jog ant durų augantys kiti mažyčiai krūmeliai bei gelės nebuvo specialiai sodintos, jos užaugo natūraliai.

8. Paauksuotos durys Indijoje

ˆPaauksuotos durys Indijoje

ˆ© payal.jhaveri

Jaipur miestas Indijoje laikomas karališku miestu, nes tai taip pat ir dabartinio maharadžos Ran Singh rezidencija. Nenuostabu, kad prabangos jame netrūksta, o architektūriniai sprendimai žavi daugelį turistų. Šios durys yra vienos iš keletos įspūdingo grožio durų vedančių į vidinį miesto rūmų kiemą. Jos yra pagamintos iš paauksuoto metalo ir puoštos smulkiais ornamentais. Ant sienos, virš durų yra mažytis induizmo deivės atvaizdas, o sienos išmargintos gamtos elementais ir kitais jų religijoje populiariais dievų portretais. Pro tokias duris įeiti norėtųsi ne vieną kartą.

9. Naujausias 3-ų durų 1-ame išradimas

Naujausias 3-ų durų 1-ame išradimas

© Freshome

Kas pasakė, kad durys turi būti nuobodžios? „Slam Doors“ dizaineris James Lucas sukūrė duris iš kelių durų. Kiekviena iš jų yra skirta skirtingo amžiaus žmogui: mažiausios- vaikams, didesnės- paaugliams, o pačios didžiausios- suaugusiems. Durys gaminamos iš aukščiausios kokybės medienos, daugiausia naudojant klevą ir ąžuolą. Durų spalvų paletė vyrauja nuo baltos iki įprastų medžio spalvų, o pačios durys dažniausia naudojamos viduje. Kūrėjas yra įsitikinęs, jog retas galėtų atsisakyti pasiūlymo turėti tokias duris savo namuose, juk, ką gali žinoti, kas gali slėptis už jų? Visgi, jei nusprendėte jas įsigyti, teks paploninti savo piniginę nuo £1399 iki £1799 už duris.

10. Neįprasto dizaino medinės lauko durys

Neįprasto dizaino medinės lauko durys

© blogardulceblogar

Nuo pat pirmųjų pastatų atsiradimo iki šių dienų, durys yra būtinas elementas kiekvienam pastatui. Ne tik dėl apsaugos ar praktiškumo. Durys- tai kiekvieno namo vizitinė kortelė. Šios dešimt išskirtinių durų pasaulyje sudaro tik mažą dalį pavyzdžių, kurios galėtų vadintis gražiausiomis, originaliausiomis ar puikiausiomis. Tačiau, pripažinkite, kad visos jos yra nuostabios ir vertos dėmesio! Galbūt visai netrukus ir jūsų durys atsidurs viename iš tokių sąrašų, kurie privers aikčioti iš susižavėjimo?

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.