Lauko durys: kaip nesuklysti renkantis? - Barborr
saugios sarvuotos durys
Kaip tinkamai išsirinkti saugias duris?
2016 6 vasario
10 durų, už kurių slenksčio norisi stovėti
10 durų, už kurių slenksčio norisi stovėti
2016 7 kovo

Kai keičiame lauko duris, yra svarbu suprasti, kad tai- ilgalaikė investicija. Puikus durų pasirinkimas per ilgą laiką mums leidžia sutaupyti. Gerai sumontuotos ir turinčios nepriekaištingas izoliacines savybes durys, sumažina šildymo išlaidas šaltuoju metų laikotarpiu. Tuo pat metu, jos gali sumažinti riziką kiekvieno gyventojo saugumui. Jei lauko durys nėra patikimos, rizikuojame ne tik turto, bet ir savo saugumu. O kad duris džiugintų ne tik mūsų piniginę, bet ir akis, verta pastebėti, kad lauko durys- tai neatsiejama kiekvieno fasado dalis, suteikianti namams išskirtinumo ir pabrėžianti individualų skonį. Visgi, specialistai pataria, jog estetinę išvaizdą vertėtų pasilikti pabaigai, o renkantis lauko duris svarbiausia atkreipti dėmesį į jų funkcionalumą ir apsaugines savybės. Šiuo metu rinkoje durų pasirinkimas yra labai didelis, todėl vertėtų susipažinti su pagrindinėmis tinkamų lauko durų taisyklėmis, kurios padėtų surasti jums tinkamiausią sprendimą iš gausybės rinkoje esančių šarvuotų, plastikinių bei aliuminių lauko durų pasirinkimo už prieinamą kainą.

Pagrindinės funkcinės lauko durų savybės

Norint išsirinkti tinkamas lauko duris svarbu atkreipti dėmesį į jų pagrindines funkcines savybes:

  • sandarumą
  • garso izoliaciją
  • saugumą

Sandarios durys- ekonomiško būsto garantas

Sandarios durys yra daug daugiau nei tik šilumos izoliacija namuose. Dėl nesandarių durų, ypač žiemos laikotarpiu, šaltas oras lengviau patenka į patalpą ir tampa svarbią padidėjusių šildymo išlaidų priežastimi, tuo tarpu vasaros metu tenka kankintis dėl į patalpas lengvai patenkančio karščio. Be viso to, nesandarios lauko durys bei langai jūsų namuose prisideda prie pelėsio atsiradimo. Įprastai šildymo sezono metu pro durų nesandarumus į išorę besiskverbiant šiltam orui ir jam kondensuojantis namuose pradeda kauptis drėgmė, kuri yra puiki terpė pelėsiui plisti. Žinoma, sandarumas namuose priklauso ir nuo kitų sprendimų, tokių kaip langai, pamatai, sienos, stogas, tačiau, be abejonės, duris reikia rinktis labai atsakingai ir atkreipti dėmesį į ką tik minėtą savybę. Svarbu paminėti, kad pastačius namą ar renovavus būstą, vertėtų atlikti sandarumo testą. Šiandien internete jau galima rasti ne vieną įmonę atliekančią sandarumo testus. Testo metu pastate, naudojantis specialia įranga, yra padidinamas arba sumažinamas slėgis ir nustatomos vietos, kurios praleidžia šilumą. Šio bandymo metu aptinkama net ir patys mažiausi defektai, todėl jis yra naudingas kiekvienam, norinčiam turėti ekonomišką būstą.

Garso izoliacija yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis lauko duris

Lauko durys turi būti ne tik sandarios, bet ir apsaugoti nuo išorinio triukšmo. Todėl durų garso izoliacijos kriterijus yra priskiriamas prie vienų iš svarbiausių jas renkantis, nes tai gali kenkti jūsų gyvenimo kokybei. Pasak specialistų, kokybiškomis durimis laikomos tos, kurios yra atsparios atlaikyti ne mažesnį kaip 35 decibelų triukšmo rodiklį, tačiau Lietuvoje jau galima įsigyti tokių lauko durų, kurios nepraleistų 41 bei daugiau decibelų triukšmo. Garso izoliacinės lauko durų savybės priklauso ne tik nuo konstrukcinių ypatybių, bet ir nuo tarpinės tarp varsčios ir staktos. Tai, kad tarpinė yra, dar nereiškia, kad durys turi puikią apsaugą nuo triukšmo. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad uždarant durų varčią, tarpinė atliktų savo funkciją- prisispaustų visu savo perimetru. Tik taip užtikrinsite patikimą apsaugą nuo garsų.

Saugumą užtikrins kokybiškos spynos bei užraktai

Pabaigai, kalbant apie lauko durų funkcines savybes, be abejonės, svarbu pasidomėti jų saugumo lygiu. Norint apsaugoti savo duris nuo bet kokio nusikaltimo, o tuo pat metu apsaugoti ir savo būstą bei šeimą, reikia atkreipti dėmesį į lauko durų saugumą. Naudinga žinoti, kad durys- tai ne tik jų struktūra. Užraktai- tai vienas iš kriterijų, kuris padeda įvertinti durų atsparumą įsilaužimui. Saugumo jausmas namuose ateina tada, kai užrakiname duris. Todėl, ekspertai rekomenduoja duris apsaugoti keliais atskirais užraktais, tokiu būdu įsilaužėlis bus priverstas užtrukti daugiau laiko ir taip pat sunaudoti daugiau jėgų įveikiant šią jūsų namų apsaugą. Taip padidėja tikimybė, jog jūs ar jūsų kaimynai laiku pastebės nusikaltimą ir išvengsite nepageidaujamų nuostolių.

Pagrindinės lauko durų rūšys

Šiandien durų pasiūla yra ypač didelė ir klientui siūloma rinktis iš keleto lauko durų tipų, atsižvelgiant į medžiagas iš kurių jos pagamintos. Išskiriamos šios lauko durų rūšys:

  • šarvuotos
  • plastikinės
  • medinės
  • lauko durys su stiklu

Šarvuotos lauko durys – saugiausias pasirinkimas

Šarvuotos lauko durys yra laikomos geriausiai apsaugančiomis nuo įsilaužimo. Šio tipo durys privalo turėti tris svarbiausius elementus: tvirtą konstrukciją, kokybiškas spynas bei papildomus saugumo saugiklius. Įprastai durų konstrukcija gaminama iš plieno ir yra dengiama medžio masyvo plokštėmis, vidų užpildant šilumą izoliuojančia medžiaga. Tad, šarvuotos lauko durys ne tik yra vienas iš saugiausių pasirinkimų, bet ir gerai izoliuoja garsą bei yra ilgaamžiškesnės palyginus su kitais durų tipais. Nepaisant šio tipo privalumų, verta paminėti ir trūkumus.

Plastikinės durys pasižymi ekonomiškumu

Kitas durų tipas- tai plastikinės durys. Jos įprastai pasižymi žema kaina, bet yra ne tokios ilgaamžės kaip kitos lauko durys. Plastikinės durys turi gerą šilumos izoliaciją, todėl šiluma šaltuoju laikotarpiu liks viduje. Be to, jos yra patogios ir nereikalauja daug priežiūros. Didelis spalvų pasirinkimas leidžia kiekvienam surasti tai, ko ieško. Kita vertus, estetinės ypatybės negali paslėpti jų trūkumų. Plastikinės lauko durys nėra tokios tvirtos, tad ir jų saugumo klasė yra žemesnė.

Lietuvių mėgstamiausios – medinės lauko durys

Trečiasis lauko durų tipas- tai medinės lauko durys. Medžio masyvas dera prie daugelio namų dizaino, išsiskiria natūralumu ir suteikia aplinkai jaukumo. Šis tipas pasižymi ilgaamžiškumu, jei yra pagamintas naudojant kokybiškas žaliavas, bei gera šilumos ir garso izoliacija. Medinės durys, gaminamos iš gryno medžio (ąžuolo, pušies, beržo, uosio ar kito), pasižymi daug aukštesne kaina nei anksčiau minėtieji tipai. Taip pat, kadangi medis yra natūrali medžiaga, tokios durys reikalauja papildomos priežiūros, ir, deja, nėra tokios saugios kaip šarvuotos durys. Nepaisant visų medinių lauko durų trūkumų, jos laikomos prestižine preke Lietuvoje.

Lauko durys su stiklu – tai modernus ir išskirtinis sprendimas

Be anksčiau išvardintų lauko durų tipų, verta paminėti lauko duris su stiklu. Duryse gali būti sumontuotas įvairių dydžių bei formų stiklo paketai. Tokios durys dažniausia yra montuojamos nuosavuose namuose. Medžiagos, iš kurių gaminamos durys su stiklu, yra naudojamos tokios pačios kaip ir durims be stiklų, todėl dauguma funkcinių savybių nesiskiria, o kaina priklauso nuo dizaino. Verta pastebėti, kad stiklo paketai durims suteikia modernumo ir išskirtinumo. Gausybė įvairiausių stiklo raštų ir spalvų, be abejones, kiekvienam leis išsirinkti sau tinkamus.

Lauko duris derinkite prie namo architekūros stiliaus

Lauko durys yra svarbi jūsų namo dalis. Kiekvienas jūsų svečias jas pamato dar prieš įeidamas į namo vidų ir susidaro tam tikrą pirmąjį įspūdį. Puikios kokybės durys yra gero skonio rodiklis. Lauko durų dizainas turėtų atitikti namo architektūros stilių. Jei jūsų namas modernaus stiliaus, galite rinktis paprastas, aiškių linijų duris. Jei gyvenate senos statybos name, jį pagyvins puošnios duris su ornamentais. Kalbant apie spalvas, lauko durų paletė yra labai plati ir priklauso nuo kiekvieno skonio. Rinkoje populiariausios yra šviesių bei medienos spalvų durys, tačiau jau galima rasti ir kitų, ryškesnių, spalvų prekių. Renkantis būtina žinoti, kokie jūsų norai ir galimybės, o tai žinant nesunkiai surasite, ko jums reikia.

Prieš perkant duris, patikrinkite jų kainas keletoje įmonių

Dydis, medžiaga ir lauko durų tipas daro įtaką jų kainai. Pačiomis ekonomiškiausiomis yra laikomos durys pagamintos iš plastiko, toliau seka šarvo ir medinės lauko durys. Visgi, būtina atkreipti dėmesį, jog kiekviena įmonė savo produkciją įkainoja skirtingai, todėl prieš perkant duris, vertėtų patikrinti durų kainas ne vienoje, bet keletoje įmonių, kad jūsų pirkinys būtų aukščiausios kokybės ir už prieinamą kainą. Nepamirškite, kad kokybiškos durys- tai investicija, todėl taupyti jų sąskaita nevertėtų.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.