Kaip pačiam įstatyti buto duris? - Barborr
Populiariausi ir patikimiausi durų tipai
Populiariausi ir patikimiausi durų tipai
2016 31 spalio
metalines lauko durys
Kaip prailginti metalinių durų eksploatacijos laiką?
2016 9 gruodžio

Kaip pačiam įstatyti buto duris?

Buto durys – tai tarsi buto vizitinė kortelė, nes jas aplinkiniai pamato pirmiausiai. Geriausia, jei duris sumontuoja specialistai. Bet visgi jei nusprendėte šio darbo imtis patys, tuomet bus reikalingi keli naudingi patarimai.

Pirmiausia nuimkite senųjų durų apvadus, kad liktų tik durų anga. Išmatuokite angos durims aukštį ir plotį. Tiksliausiai tai padarysite, jei naudosite ruletę – su ja nesunkiai angą išmatuosite ir vienas. Tiesa, ne visada anga būna labai lygi, todėl tiek aukštį, tiek plotį matuokite trijose vietose: iš šonų ir per vidurį. Jums reikalingas mažiausias atstumas.

Kitas matuojamas dalykas – sienos storis. Pastarąjį taip pat matuokite keliose vietose, o Jums reikalingas bus didžiausias skaičius.

Kai jau turėsite matmenis, reikės nuspręsti, ar buto durys atsidarinės į kairę, ar į dešinę pusę –nusprendę jau žinosite, kurioje pusėje bus vyriai ir spyna.

Toliau – staktos montavimas. Pirmiausia, tam reikia išmatuoti durų varčios plotį. Vidinėje pusėje viršutinė staktos dalis už durų varčią turėtų būti platesnė maždaug 5–6 milimetrais. Remdamiesi matavimais viršutinės staktos dalies galus nupjaukite 45 laipsnių kampų. Šoninių staktos dalių viršutines dalis taip pat nupjaukite 45 laipsnių kampu, kad susijungusios abi dalys (viršutinė ir šoninė) sudarytų taisyklingą 90 laipsnių kampą. Susukite jas medsraigčiais. Toliau šoninėje staktos dalyje, toje pusėje, kurioje bus vyriai, pasižymėkite vyrių vieta (atminkite: tarp durų varčios ir viršutinės staktos dalies reikia palikti poros milimetrų tarpelį). Įstatykite vyrius į staktą, jiems pažymėtoje vietoje.

Kitoje staktos pusėje pažymėkite spynos mechanizmo vietą ir išfrezuokite ten angą spynos mechanizmui, jei durų staktoje jos nėra. Kartais durys komplektuojamos su joms tinkančia stakta – tuomet staktoje spynos mechanizmui vieta jau būna išfrezuota.

Prisukite durų staktą į jai skirtą vietą. Ją sutvirtinkite mediniais kaiščiais. Jei Jūsų siena yra platesnė nei durų stakta, tuomet dėkite papildomą lentelę, kuri uždengtų sieną, kad vaizdas vizualiai būtų vientisas. Tą papildomą lentelė prisukite prie staktos – taip ją praplatinsite – ir tada vėl statykite į jai skirtą vietą. Staktoje reikės padaryti kiaurymes jai pritvirtinti prie sienos. Kiaurymėms padaryti Jums reikės grąžto. Bet grąžtu padarysite tik skyles staktoje (negręžkite sienos tam nepritaikytu grąžtu, nes sugadinsite įrankį ir galite pažeisti staktą). Skylėms sienoje padaryti Jums reikės perforatoriaus. Tada pritvirtinkite staktą prie sienos varžtais.

Ant vyrių, kurie pritvirtinti prie staktos, montuokite durų varčią. Prie durų varčios prisukite rankeną. Tada duris uždarykite ir:

  1. jei durys užsidaro lengvai, niekas niekur nekliūna, vadinasi, viską atlikote puikiai ir durys sumontuotos tinkamai;
  2. jei durys užsidaro blogai, vadinasi, jas reikia reguliuoti, o reguliuojamos durys varžtais, kuriais prie sienos pritvirtinta durų stakta.

Kai duris sureguliuosite taip, kad jos laisvai darinėtųsi, imkite į rankas montavimo putas (naudokite tik specialiai durims skirtas montavimo putas) ir užpildykite jomis tarp sienos ir durų staktos esančią ertmę. Montavimo putos dažniausiai visiškai sustandėja ir sudžiūna per pusvalandį – per šį laiką durys turi būti uždarytos.

Galiausiai – apvadų montavimas. Išmatuokite apvadus ir supjaukite taip, kad viršuje būtų nupjauti 45 laipsnių kampu ir viršutinis bei šoninis apvadas susijungtų taisyklingu 90 laipsnių kampu. Apvadams prikalti rekomenduojama naudoti vinis be galvučių, kad kalimo vietos nebūtų matomos.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.