Dažytos vidaus durys. Ką reikėtų žinoti? - Barborr
kambario duru prieziura
Kambario durų priežiūra
2017 23 liepos
siltos lauko durys namui
Ar žinote, kaip įsirengti šiltas lauko duris namui?
2017 12 spalio

Dažytos vidaus durys. Ką reikėtų žinoti?

Šiuolaikinė statybos rinka kupina įvairiausių rūšių vidaus durų. Siūlomų pavyzdžių gausa sudaro sąlygas stilingai apipavidalinti savo gyvenamąjį būstą, ir pritaikyti jame pageidaujamus dizaino sprendimus. Iš plataus šiuo metu siūlomų vidaus durų asortimento itin išsiskiria dažytos vidaus durys. Šio tipo durys išskirtinės, visų pirma, tuo, kad joms būdinga neaukšta kaina, antra vertus, dažytos durys pasižymi stiliaus įvairove ir eile kitų privalumų, apie kuriuos ir kalbėsime šiame straipsnyje.

Vidaus durys gali tapti puikiu interjero akcentu. Išmintingas šeimininkas vidaus duris bei jų spalvą derina su kitais interjero elementais. Ir, šiuo atveju, itin aktualios tampa mūsų aptariamosios dažytos vidaus durys, pasižyminčios plačia spalvine gama. Pastarasis aspektas suteiks Jums galimybę idealiai suderinti vidaus durų bei baldų ar grindų dangos spalvas.  Tad pakalbėkime plačiau apie dažytas vidaus duris.

Pagrindinės dažytų vidaus durų savybės

Besirenkant tinkamą durų modelį, visada stengiamasi atidžiai susipažinti su pagrindinėmis favoričių savybėmis. Svarbu tinkamai išsirinkti optimalų variantą, apsisprendus dėl labiausiai patikusių modelių. Idealiu variantu, norint pakeisti namų dekorą, gali tapti būtent dažytos durys.

Jos savo populiarumu lenkia seseris iš medžio masyvo, plastiko ar kitų medžiagų. Tai nenuostabu, nes būtent ši durų rūšis leidžia šeimininkams atrasti balansą tarp kainos ir kokybės. Bet yra ir daugybė kitų privalumų, kuriais gali pasigirti mūsų aptariamosios vidaus durys. Pakalbėkime apie šiuos privalumus smulkiau.

Dažytų vidaus durų privalumai ir eksploatacijos ypatybės

Kaip jau minėjome, šie modeliai pasižymi nedidele kaina. Jie taip pat yra universalūs, nes tinka beveik bet kokiam interjerui ir, tuo pačiu, atrodo elegantiškai ir traukia dėmesį. Dažytos vidaus durys – dar ir ilgaamžės, bei pasižyminčios nesudėtingomis eksploatacijos sąlygomis. Bene pagrindinė sąlyga, garantuojanti, kad Jūsų gražuolės savo išvaizda ilgai džiugins Jūsų ir į namus užsukančių svečių akis, – yra elementari. Kartas nuo karto reikia jas atidžiai nuvalyti.

Tam naudojamas šiltas vanduo, minkštas muilas arba kitokia plovimo priemonė, taip pat, minkšta kempinė, skepetaitė arba zomšinės medžiagos atraiža. Be to, leistina naudoti ir specialias priemones, skirtas medinių paviršių priežiūrai. Bet, kategoriškai draudžiama naudoti tokias valymo priemones, skirtas mediniams paviršiams, į kurių sudėtį įeina stiprūs organiniai tirpikliai. Pavyzdžiui: acetonas, benzinas, lako skiedikliai, abrazyvinės medžiagos ir kt.

Taigi, nedidelė kaina, lengva eksploatacija ir universalumas – pagrindiniai privalumai, kuriais pasižymi dažytos vidaus durys. Tiesa, yra ir kai kurių trūkumų, bet jie daugiau susiję su individualiu skoniu. Tarkime, kai kam jos gali pasirodyti mažiau patrauklios nei, tarkime, medžio masyvo durys. Tačiau šiuolaikinė durų gamybos rinka gali pasiūlyti ir itin prabangiai atrodančius dažytų vidaus durų modelius. Jie atrodo itin patraukliai ir gali patenkinti net ir estetų poreikius. Tuo labiau, jeigu po kelių metų atsibostų pasirinktas gaminys, galima jį lengvai atnaujinti ir savo jėgomis. Plačiau apie tai kalbėsime paskutiniajame skyriuje.

Kiti ypatumai

Dažytų vidaus durų gamintojai neapsiriboja vienos medžiagos, skirtos šių durų gamybai, rūšimi. Šis durų tipas gali būti gaminamas tiek iš medžio masyvo, tiek iš medienos plaušų plokštės (MDF). Tiesa, pastaroji naudojama dažniau. Vis dėlto, kalbant apie dažytas medžio masyvo duris, svarbu paminėti, kad brangios medienos rūšys dažniausiai nėra dažomos, jos, tiesiog, nulakuojamos.

Tačiau platesniam aptarimui pasirinkome būtent iš medienos plaušų plokštės (MDF) pagamintas dažytas vidaus duris, nes rinkoje jos yra labiau paplitusios. Verta aptarti ir pačios konstrukcijos ypatumus, juk besirinkdami duris, nesvarbu, dažytos jos, ar ne, visų pirma renkatės medžiagą, iš kurios jos pagamintos. Taigi dažytos vidaus durys, pagamintos iš MDF, pasižymi šiomis savybėmis:

  • Pakankamai didelis atsparumas nusidėvėjimui. Durys, pagamintos iš MDF, atsparios drėgmės ir temperatūros pokyčiams;
  • Pirmasis šio tipo durų privalumas nulemia tai, kad tokių durų savininkai gali džiaugtis ilgalaike jų eksploatacija;
  • Pasižymi idealiai lygiu paviršiumi;
  • Jas galima lengvai atnaujinti;
  • Neaukšta kaina: šie modeliai kur kas pigesni už savo seseris, pagamintas iš medžio masyvo;
  • Išoriškai, dažytos vidaus durys, pagamintos iš MDF, nesiskiria nuo brangesnių sprendimų.

Dažytos vidaus durys, pagamintos iš MDF, leidžia įsigyti patrauklų ir patikimą gaminį, ir, tuo pačiu, sutaupyti. O remontuojant ar įrenginėjant naujus namus šis aspektas – itin svarbus.

Dažytų vidaus durų atnaujinimo galimybės

Kalbėti apie aptariamos produkcijos privalumus galima labai ilgai. Dažytos vidaus durys iš tiesų pretenduoja tapti puikiu pasirinkimu Jūsų namams atnaujinti. Tačiau, kaip ir minėjome, kartais, po ilgesnės eksploatacijos, norisi atnaujinti interjerą. Šis tikslas lengvai pasiekiamas ir kalbant apie dažytų vidaus durų atnaujinimą. Tai lengvai atliksite savarankiškai. Ši užduotis – tikrai nesudėtinga.

  • Paprasčiausias sprendimas – perdažyti pabodusias Jums duris;
  • Kitas būdas – specialūs lipdukai, ar piešiniai, kuriuos lengvai atliksite naudodami trafaretą;
  • Na, o jeigu esate piešimo mėgėjas, galite išdažyti duris ir nenaudodami trafareto, tiesiog pasikliaudami savo menininko nuojauta.

Taigi dekoravimo ir atnaujinimo būdų – nemažai. Jums belieka išsirinkti priimtiniausią. Tuo labiau, kad tam nereikalingos sudėtingos priemonės. Laikydami rankose teptuką ar dažų buteliuką, galite prikelti pabodusį gaminį naujam gyvenimui.

Taigi, prisiminkime pagrindinius dažytų vidaus durų privalumus. Visų pirma, tai – palyginti, neaukšta kaina. Antra, – atsparumas nepalankiems veiksniams. Trečia – dažytos vidaus durys pasižymi lengva ir ilgaamže eksploatacija. Jūs galėsite ilgai džiaugtis puikia jų išvaizda. Žinoma, jei nepamiršite, reguliariai jų prižiūrėti, pagal šiame straipsnyje pateikiamas instrukcijas. Tačiau, galutinis sprendimas, kokias vidaus duris rinktis, visada priklauso tik nuo Jūsų. Rinkitės tinkamiausią variantą, atsižvelgdami į individualius poreikius ir savo namų interjerą.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.