Namai – mūsų tvirtovė. Visi siekiame, kad juose būtų jauku, saugu ir šilta. Šias savybes garantuoja ne tik namo konstrukcija, jo apšiltinimas, tvirtas ir patikimas stogas, bei kokybiški langai. Be visų šių aspektų, labai svarbu, kad namuose būtų įrengtos šiltos lauko durys. Jos užtikrins puikią šilumos ir garso izoliaciją, nes lauko durų apšiltinimui naudojamos medžiagos taip pat prisideda ir prie aplinkos triukšmo mažinimo. Tačiau, net ir šių funkcijų užtikrinimas, nėra vienintelis faktorius, į kurį verta atsižvelgti, renkantis lauko duris. Ne ką mažiau svarbus aspektas – mūsų namų sergėtojų išvaizda.
Tad, šiltos lauko durys namui – daugiau nei būtinybė, tai ir Jūsų skonio, bei statuso atspindys. Todėl rinkitės tik patikimus gamintojus, kurių produkcijoje dera visi išvardinti elementai. Tačiau, prieš pirkdami pasirinktas lauko duris, turite smulkiau susipažinti su savybėmis, kurios užtikrina, kad pasirinktas pirkinys patikimai šildys ir saugos Jūsų namus. Priimti sprendimą, kurį iš kelių nusižiūrėtų durų modelių išsirinkti, kartais gali būti iš tiesų sudėtinga. Tuo labiau, kad modelių ir medžiagų įvairovė stebina. Tačiau, žinant pagrindinius reikalavimus, keliamus kokybiškoms ir šiltoms durims, išsirinkti lengviau. Tad pakalbėkime apie šiuos aspektus plačiau.
Lauko durų charakteristikos, garantuojančios puikias termoizoliacines savybes
Visų pirma, turime išsiaiškinti dažnai užduodamą klausimą: kokios durys pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis – medinės ar metalinės (arba šarvuotos)? Atsakymas paprastas, jeigu pasirūpinsite tinkamu durų montavimu ir varčios bei staktos apšiltinimu, šarvuotos lauko durys taps netgi patikimesnėmis sergėtojomis nuo šalčio, skersvėjų ir kitų oro negandų nei medinės jų seserys.
Atrodytų, kad medis, kiek atsimename iš fizikos pamokų, pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis nei metalas. Tačiau, šiuolaikinės durų gamybos technologijos pralenkia pačios save ir šarvuotos ar metalinės durys, kaip jau minėjome, gali puikiai sulaikyti šilumą Jūsų namuose. Čia svarbu paminėti ir tai, kad šarvuotoms durims ne tokie baisūs temperatūrų skirtumai, kurių labai bijosi medinės jų konkurentės. Taigi, kokios tos, mūsų paminėtos charakteristikos, užtikrinančios puikias termoizoliacines durų savybes?
Visų pirma: jau minėtas tinkamas metalinių durų varčios ir jų staktos apšiltinimas. Tam vienodai sėkmingai naudojama tiek akmens vata, tiek putų polistirolas. Šios medžiagos neleidžia šalčiui prasmukti į namus ir apsaugo nuo juose susikurtos šilumos išėjimo į lauką.
Antra labai svarbi savybė, garantuojanti, kad Jūsų lauko durys užtikrins Jums šiltą namų aplinką, – tinkamas sumontavimas. Atkreipkite dėmesį į tai, ar darbininkams montuojant lauko duris, jos tvirtai priglunda prie staktos (ar nelieka nereikalingų ertmių, per kurias gali įeiti šaltas oras)? Montuotojai tokias galimas ertmes privalo užpildyti sandarinančiomis medžiagomis.
Trečia, jeigu jaučiate, kad Jums vis vien norisi daugiau šilumos, atsižvelkite ir į… durų apdailą. Skamba paradoksaliai, bet speciali apdaila yra vienas iš būdų pagerinti lauko durų termoizoliacines savybes. Namo lauko durys gali būti padengiamos drėgmei atsparia plokšte, kuri yra atspari klimato pokyčiams ir garantuoja geresnį šilumos išsaugojimo rodiklį.
Ką dar turime žinoti apie lauko durų termoizoliacines savybes?
Kaip minėjome, egzistuoja klimato pokyčiams atsparių apdailos plokščių, skirtų šarvuotoms lauko durims. Tačiau ir pačios lauko durys turi būti pagamintos iš puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų, o durų šilumos pralaidumo koeficientas taip pat turi atitikti aukščiausius standartus. Pavyzdžiui, pasyviam namui keliamo koeficiento reikšmė yra U 0,78 [W / (m² · K)]. Atsižvelkite į pateiktus reikalavimus ir išsirinkti šiltas duris bus lengviau.