Vidaus durys – pasirinkimo galimybių įvairovė - Barborr
Šiuolaikinių plastikinių langų konstrukcijos ypatumai
Šiuolaikinių plastikinių langų konstrukcijos ypatumai
2017 29 balandžio
Vidaus durų, grindų ir baldų spalvų derinimas
Vidaus durų, grindų ir baldų spalvų derinimas
2017 25 gegužės

Vidaus durys – pasirinkimo galimybių įvairovė

Vidaus durys – pasirinkimo galimybių įvairovė

Dar prieš kelis dešimtmečius negalėjome nė įsivaizduoti, kad toks mums įprastas interjero elementas, kaip vidaus durys, įgis tokią gausybę pavidalų ir kartais bus tokios nepanašios į klasikines savo pirmtakes, kurios žmonijai buvo įprastos šimtmečiais. Kalbėdami apie įprastas duris, turime omenyje mums gerai pažįstamas vienvėres varstomąsias duris. Tačiau yra daugybė kitų vidaus durų tipų.

Šiuolaikiniai durų sprendimai

Civilizacijai žengiant į priekį, didėja ir gyventojų skaičius. Savaime suprantama, dėl to iškyla gyvenamojo ploto, tiksliau, jo trūkumo problema. Siekdami išspręsti šią dilemą, viso pasaulio architektai ir dizaineriai atsigręžė į tolimuosius Rytus. Konkrečiai, į Japoniją. Juk būtent šioje šalyje erdvės trūkumas – vienas aktualiausių architektų ir dizainerių galvosūkių.

Ir vienas paprasčiausių, bet mums kol kas dar ne tiek įprastų sprendimų – stumdomosios durys (vadinamos „siodzi“). Jos sklandžiai atsidaro bei užsidaro, ir yra labai naudingos siekiant ne tik atskirti skirtingas patalpas vieną nuo kitos, bet ir siekiant padalinti kambarį į dvi, skirtingos paskirties, zonas. Stumdomosios arba slankiojančios durys kartais gali užimti ir visą sienos plotą. Jos dažniausiai gaminamos iš medžio ir popieriaus.

Šiuolaikiniuose interjeruose ši idėja buvo entuziastingai sutikta. Taip pat, remdamiesi šia patogia transformacijos galimybe, vakarų kūrėjai sugalvojo ir daugiau pertvaros tipo konstrukcijų. Šiuolaikiniame interjere jos sėkmingai konkuruoja su mums įprastomis varstomosiomis durimis.

Varstymo būdas

Taigi, durys, pagal varstymo būdą skirstomos į:

 • varstomąsias duris;
 • slankiojančias duris ir pertvaras.

Pastarojo tipo duris pristatėme straipsnio pradžioje, todėl toliau dėmesį skirsime tradicinėms varstomosioms durims. Joms priskiriamos įvairiausio dizaino ir iš įvairių medžiagų pagamintos durys, kurias atidarinėdami jas atveriame. Šios durys susideda iš durų staktos ir vienos ar kelių durų varčių, užkabinamų ant staktos.

Pagal formą varstomosios durys gali būti tradicinės – stačiakampio – formos, arba ne taip dažnai sutinkamo arkos pavidalo. Varstomosios durys dar gali būti klasifikuojamos ir pagal varčių skaičių:

 • vienvėrės;
 • pusantrinės;
 • dvivėrės.

Durų varčia taip pat gali būti kelių rūšių:

 • aklina;
 • su įstiklinimu.

Medžiaga, iš kurios pagamintos durys

Pagal medžiagą, iš kurios pagamintos durys, galime rinktis:

 • Medžio masyvo duris;
 • Karkasines duris. Jos skirstomos į faneruotas; laminuotas ir dažytas. Taip pat galimos kelios apipavidalinimo kombinacijos, pvz., faneruotos-dažytos durys;
 • Įsprūdines duris. Pagrindinis šios durų rūšies išskirtinumas tai, kad jų rėmo tarpai yra užpildyti įsprūda. Šis medinis rėmtarpis dažniausiai gaminamas iš klijuotų tašelių. O tokių durų vidaus užpildymui pasirenkamos plokštės iš medžio dulkių (MDF) arba kiek pigesnės medžio drožlių plokštės (MDP);
 • Iš medienos pagamintos durys taip pat gali būti skirstomos į gaminamas iš durtos medienos arba vientiso masyvo.

Durų kryptis

Pagal tai, į kurią pusę atsidaro varčia, ir kurioje pusėje kabinami vyriai, varstomosios vidaus durys taip pat gali būti skirstomos į tas, kurios varstomos į kairę pusę (kairinės) ir tas, kurios – į dešinę (dešininės). Stovint iš tos durų pusės, į kurią atsiveria jų varčia, dešininių durų vyriai bus tvirtinami dešinėje, o kairinių – kairėje.

Vidaus durų įvairovė – plati. Kokias rinktis – nuspręsite, įvertinę savo būsto erdvumą (slankiojančios durys tinkamos ten, kur itin aktualu taupyti turimą erdvę); patalpų skirstymo poreikius (galbūt Jūs turite patalpą, kurioje reikalinga viso labo lengvutė pertvara, dalinam erdvės padalinimui). Nesant išskirtinių reikalavimų, visada galima pasirinkti klasikines vienvėres varstomas duris. Taigi rinktis yra iš ko, svarbiausia – entuziazmas kurti gražų ir patogų interjerą.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.