Faneruotos vidaus durys: ekonomiškas ir estetiškas sprendimas - Barborr
Vidaus durų, grindų ir baldų spalvų derinimas
Vidaus durų, grindų ir baldų spalvų derinimas
2017 25 gegužės
kambario duru prieziura
Kambario durų priežiūra
2017 23 liepos

Faneruotos vidaus durys: ekonomiškas ir estetiškas sprendimas

Pradėkime nuo to, kas apskritai yra toji fanera. Iš esmės, faneros lapą sudaro keli lukšto sluoksniai, kurie suklijuojami tarpusavyje gamybos proceso metu. Kiekvieno sluoksnio pluoštai išdėstyti statmenai vienas kito atžvilgiu, tai suteikia šiai medžiagai tvirtumo. Taigi, fanera gaunama sluoksnis po sluoksnio klijuojant lukštus, gautus skutant, drožiant medieną.

Fanera – ne tokia paprasta medžiaga, kaip galėtų pasirodyti

Visas faneros gamybos procesas pakankamai sudėtingas. Jis susidaro iš jau minėto medienos skutimo, džiovinimo proceso, drėkinimo, atrūšiavimo, presavimo. Ir žinoma, bene svarbiausio etapo – kokybės įvertinimo ir patvirtinimo.

Kadangi, kaip matome, fanera nėra tokia paprasta medžiaga, kaip gali pasirodyti iš pradžių, paskirsime dar kelias pastraipas jos savybėms aptarti. Juk, prieš pasirinkdami tam tikrą medžiagą, iš kurios bus pagamintos mūsų durys, visų pirma turime susipažinti su tos medžiagos techninėmis ir gamybos ypatybėmis. Sužinoję kiek daugiau apie pačią fanerą, pereisime prie pagrindinės temos, kurios pagrindinis akcentas – faneruotos vidaus durys.

Faneros rūšys (priklausomai nuo jos paskirties)

Priklausomai nuo paskirties, fanera skirstoma į:

 1. Konstrukcinės paskirties;
 2. Skirtą apdailai.

Konstrukcinės paskirties fanera yra storesnė ir atspari drėgmei, gebanti atlaikyti ženklų mechaninį poveikį ir temperatūrų svyravimus.

Apdailai naudojama dekoratyvinė fanera ir fanera, padengta medienos lukštu. Šiuo atveju, sakoma, kad fanera pagaminta iš tos medienos, kurios lukštu dengta jos išorė.

Faneros rūšys (priklausomai nuo apdorojimo būdo ir charakteristikų)

Priklausomai nuo atsparumo drėgmei charakteristikos, fanera skirstoma į:

 • Atsparią drėgmei;
 • Vidutinio atsparumo drėgmei;
 • Riboto atsparumo drėgmei.

Priklausomai nuo apdorojimo būdo, fanera skirstoma į:

 • Laminuotą fanerą – dėl specialaus viršutinio sluoksnio ši faneros rūšis išsiskiria atsparumu drėgmei. Šiam sluoksniui naudojamos specialios medžiagos, tokios kaip karbolio rūgštis ir kt.
 • Bakelitinę fanerą – šios faneros lakštai padengti specialiomis dervomis, kurios suteikia atsparumo vandeniui ir kitokiam aplinkos poveikiui;

Tai tik kelios faneros rūšys, tačiau išskyrėme būtent jas, atsižvelgdami į itin svarbų atsparumo drėgmei kriterijų. Kuris svarbus kiekvienai, statybose ir namų eksploatavime naudojamai medžiagai. Tiek laminuota, tiek bakelitinė fanera perima dangos, kuria yra padengiamos, savybes ir, dėl to, geba neprarasti savo esminių charakteristikų, net veikiamos drėgmės.

Susipažinkite – faneruotos vidaus durys

Šiuolaikinės aptariamojo tipo vidaus durys iš išorės dengiamos natūralaus medžio lukštu, kitais žodžiais tariant – faneruote (tam naudojamas karštas presas). Kitame gamybos etape jos lakuojamos. Įvardintų technikų naudojimas suteikia joms estetiškumo ir elegancijos, tai suteikia joms išvaizdą, panašią į duris, pagamintas iš medžio masyvo. Pirkėjai ypač vertina palankų faneruotų durų kainos ir kokybės santykį. Dėl šios priežasties auga faneruotų vidaus durų paklausa.

Iš kokios medienos gaminamos faneruotos durys ir kokie jų užpildai?

Labiausiai paplitusi mediena, kurios lukštu dengiamos faneruotos durys – lapuočių medžių:

 • Alksnio;
 • Raudonmedžio;
 • Ąžuolo;
 • Beržo;
 • Buko;
 • Klevo ir kt.

Vidiniams sluoksniams naudojama ir spygliuočių mediena. Taigi, apie vidinius faneruotų durų užpildus. Jų vidus gali būti užpildomas dviejų tipų medžiagomis:

 • Medžio drožlėmis;
 • Klijuotos medienos užpildais:
 • Retesniais atvejais –kartono užpildu.

Žinoma, paskutinysis variantas – pigiausias, tačiau vertėtų pagalvoti apie brangesnio užpildo pasirinkimą – medžio drožlių užpildas kainuos brangiau, bet juo užpildytos durys pasižymės geresne kokybe. Na, o racionaliausias sprendimas – klijuotos medienos užpildas. Juo užpildytos durys brangiausios, tačiau ir kokybiškiausios, bei pasižyminčios geriausia šilumos ir garso izoliacija.

Aukštos kokybės faneruotos durys tinka ne tik gyvenamosioms, bet ir komercinėms patalpoms (ne visoms, daugiausiai montuojamos biurų ir viešbučių patalpose). Aukštos kokybės faneruotos durys kur kas ilgiau Jums tarnaus. Apie jų ilgaamžiškumą dar užsiminsime tolesniame poskyryje apie faneruotų durų privalumus.

Faneruotos vidaus durys: ekonomiškas ir estetiškas sprendimas

Faneruotų durų privalumai

 • Ženkliai pigesnės už duris, pagamintas iš medžio masyvo. Nepaisant to, pasirinkę faneruotas duris, įsigysite kokybišką gaminį, kuris puikiai tiks vidaus patalpose;
 • Tobulėjančių technologijų indėlis į faneruotų durų rinką išties ženklus – mitai apie prastą šios durų rūšies kokybę liko praeityje. Dabartinės technologijas leidžia pagaminti faneruotas vidaus duris, gebančias konkuruoti net su medinėmis;
 • Durų lengvumas (taigi Jums bus lengviau jas naudoti bei transportuoti);
 • Net būdamos lengvomis, šios durys, dėl jau minėto technologinio progreso durų pramonėje, yra pakankamai tvirtos, pasižyminčios patikima konstrukcija;
 • Faneruotos durys dažniausiai būna dar ir įsprūdinėmis (tai durys su rėmtarpiais, y. jų rėmo tarpus užpildo įsprūda). Tokios durys turi ypatingo žavesio, nes pasižymi elegantiška, išskirtine išvaizda)
 • Dėl faneruotų durų gaminimo specifikos (kai jos yra padengiamos natūralaus medžio lukštu), jų išvaizda beveik sutampa su išoriniais durų, pagamintų iš medžio masyvo, išvaizdos kriterijais;
 • Faneruotos durys paklūsta įvairiems dizaino sprendimams. Pasirinkimas nenuvils nei klasikos nei modernaus stiliaus gerbėjų. Ypatingus dizaino sprendimus galima išgauti naudojant specialias technikas, pvz., baliklius.
 • Platus spalvų pasirinkimas;
 • Atsparios drėgmės svyravimams. Vis dėlto, šiuo atveju kalbame apie drėgmės svyravimus vidaus patalpose, pvz., tarp virtuvės ir kitų patalpų, kuriose drėgmės kiekis mažesnis. Lauko durims geriau rinktis kitokias medžiagas. Tačiau, naudojamos vidaus patalpoms, faneruotos durys savo atsparumu drėgmei lenkia medines;
 • Vienas svarbiausių faneruotų durų pranašumų – lengva priežiūra. Daugiau apie ją pakalbėsime atskirame poskyryje.

Daug pastangų nereikalaujanti priežiūra

Tinkamai prižiūrėdami šias duris, galite po ženklaus laiko tarpo pastebėti, kad jos tarnauja kaip lygus su lygiu su medinėmis ar laminuotomis durimis, ar net lenkia jas savo amžiumi. Tačiau, kad pasiektumėte faneruotų durų ilgaamžiškumo, jų priežiūrai naudokite tik specializuotas priemones, kurių sudėtyje yra vaško.

Ši medžiaga apsaugos Jūsų duris nuo išorės poveikio. Valykite naudodami minkštą audinį. Faneruotos vidaus durys, be kitų priežiūros priemonių, reikalauja ir reguliaraus poliravimo. Maždaug kas pusę metų.

Žinoma, gali pasirodyti, kad tai anaiptol ne tokia paprasta priežiūra, bet vadovaujantis aukščiau pateikiamomis taisyklėmis, Jūsų kambarius skiriančios faneruotos vidaus durys atsidėkos puikia išvaizda, ilgaamžiškumu ir rūpesčiu nekeliančia eksploatacija.

Kodėl faneruotos durys tampa vis paklausesnės?

Barborr gaminamos faneruotos durys leidžia mums įgyvendinti ne vieno būsto šeimininko svajonę, turėti kokybiškas, estetiškas duris ir dar – už patrauklią kainą. Štai kodėl jos vis labiau populiarėja. Neperjungdami ekonominio buto remonto režimo, galite grožėtis savo buto ar individualaus namo kambarius puošiančiomis elegantiškomis durimis, kurios, anaiptol, neatrodo pigiai. Juk jos gali būti dengiamos net pačios egzotiškiausios medienos lukštu. O ir jų kokybė, kaip jau išsiaiškinome, nenusileidžia, o, kai kuriais aspektais, net lenkia konkurentes.

O naudojant specialias technikas, šioms durims įmanoma suteikti dar unikalesnę išvaizdą. Jau minėjome, kad naudojant specialias priemones, išgaunami ypatingi dizaino sprendimai. Kitas būdas pagyvinti jų išvaizdą – lakavimas. Taigi, siekiantiems išskirtinumo – visi keliai atviri! Jums beliks pasirinkti, ar norite specialių efektų, galinčių pagyvinti faneruotas duris, ar liksite ištikimi klasikai.

Kad ir ką išsirinktumėte, nesidrovėkite, prieš pirkdami, pasikonsultuoti su durimis prekiaujančios įmonės specialistais. Juk durys – ne vienadienis pirkinys. Tikimės, kad šis straipsnis supažindino Jus su pagrindinėmis faneruotų durų savybėmis ir išsklaidė mitus, sklandančius apie šią temą.

Comments are closed.

Ir mes pasistengsime Jums padėti!
Neradote ieškomo produkto?
Neradote ieškomo produkto?
Parašykite užklausą ir mes pasistengsime Jums padėti!
Ačiū. Pasistengsime kuo greičiau su Jumis susisiekti.